• Maximum Kart

    Maximum Gold Kart

    Size yurtiçi ve yurtdışında ayrıcalıklar sunan bir kredi kartı!

​KAYIP/ÇALINTI KART TAZMİN KOŞULLARI

Kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda, kayıp/çalıntı bildiriminizi en yakın İş Bankası Şubesine başvurarak ya da  0850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizi arayarak  yapabilirsiniz. Kayıp/çalıntı durumunda kötü niyetli üçüncü kişilerce uğratılacağınız zararlarla ilgili yapacağınız itirazlar, 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu'na göre değerlendirilerek  sonuçlandırılacaktır. Harcama itirazınızın olması durumunda İnternet Şubemizde yer alan "Harcama İtiraz Formu’nun" doldurularak Bankamıza iletilmesi gerekmektedir.

Kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda, kayıp/çalıntı bildiriminizden önceki 24 (yirmi dört) saat içinde gerçekleşen hukuka aykırı kullanımından doğan zararlarda, 150 (yüz elli) Türk lirası ile sınırlı olmak üzere sorumluluğunuz bulunmaktadır. Bankamıza kayıp/çalıntı bildirimini 24 saat içinde yapmamanız durumunda, 150 (yüz elli) Türk lirası sınırlaması uygulanmayacağını ve hukuka aykırı kullanımdan doğan zararların tümünden sorumlu tutulacağınızı hatırlatmak isteriz. Kayıp/çalıntı bildiriminizden önceki 24 (yirmi dört) saat içinde gerçekleşen, 150 (yüz elli) Türk lirası ile sınırlı olan hukuka aykırı kullanım sorunluluğunuzu, ilgili sigorta prim bedelini ödemek koşuluyla sigortalattırabilirsiniz.

KKTC Merkez Bankası tarafından yayınlanan ve yürürlüğe giren KKTC Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu kapsamında; KKTC Şubelerine ait kredi kartları için kart hamilleri ise, yapacakları bildirimden önceki 24 (yirmi dört) saat içinde gerçekleşen hukuka aykırı kullanımdan doğan zararlardan aylık brüt asgari ücretin onda biri ile sınırlı olmak şartı ile kart hamili sorumludur. Kartın kullanımının, bir kod numarası, şifre veya kimliği belirleyici başka bir yöntemin kullanılmasını gerektirdiği işlemler ise ödemenin kapsamı dışındadır.

Maximum Gold Kart ile Türkiye çapında sayısı 200.000’i aşan Maximum üye işyerinde taksitli alışveriş yapabilir, böylece ihtiyaçlarınızı ertelemeden eşit taksitler halinde kolayca geri ödeyebilirsiniz. Ayrıca, alışverişlerinizden MaxiPuan kazanıp, biriktirdiğiniz MaxiPuan’larla Maximum üye işyerlerinde bedava alışveriş yapabilirsiniz. 

Maximum Gold Kart yurt içinde ve yurt dışında VISA/MasterCard amblemini taşıyan tüm noktalarda geçerlidir. Üstelik yurt dışında yaptığınız alışverişlerinizden de MaxiPuan kazanabilirsiniz. Kartınız için TL/USD, TL/EURO veya TL/USD/EURO hesap özeti tercihinde bulunmanız durumunda yurt dışında gerçekleştirilen alışveriş işlemleri, ilgili yabancı para biriminden kartlara borç kaydedilir. Maximum Kart’ınızı yurt dışında kullandığınızda ve USD ve/veya EURdöviz cinsinden hesap özeti tercihinde bulunduğunuz alışverişleriniz ayrı bir hesap özeti ile tarafınıza bildirilir. Böylece yurt dışı alışverişlerinizi toplam döviz borcu üzerinden ödeyebilirsiniz. 

Kredi kartınızın hesap özeti para birimini TL, TL/USD, TL/EUR veya TL/USD/EUR olarak belirleyebilir, ilgili döviz cinsinden hesap özeti borcunuzu son ödeme tarihine kadar söz konusu döviz cinsinden ödeyebilirsiniz. Buna ilaveten; yabancı para hesap özetlerinizdeki borç tutarının son ödeme tarihinde ödenmemesi durumunda, borcunuz yabancı para olarak izlenmeyecek, ve Bankamız Gişe Döviz Satış kurundan TL’ye dönüştürülerek TL üzerinden izlenecektir.
 
Ayrıca nakit ihtiyaçlarınızda da Maximum Gold Kart’ınız 7 gün / 24 saat, her an yanınızda! Dilerseniz Maximum Gold Kart’ınızla nakit avans çekebilir ya da taksitli nakit avans hizmetimizle nakit kullanımlarınızda geri ödemelerinizi 3 ay vade ile eşit taksitler halinde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Maximum Gold Kart’ınız ile tüm Bankamatiklerden vadesiz hesabınıza ulaşabilir, Bankamatik Kartınızla yaptığınız para çekme, para yatırma ve daha birçok işlemi Maximum Gold Kart’ınızla da yapabilirsiniz.


Maximum Gold Kart’a sahip olmak için size en yakın İş Bankası Şubesine uğrayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.Yurt İçi Hizmetler


Aşağıda tanımlanan hizmetlerden yararlanma hakkı, araç çekme ve kurtarma hizmetleri dışında Daimi İkametgah'dan 25 km. uzakta yürürlüğe girecektir. Altı çizilen bu hizmetler için herhangi bir kilometre kısıtlaması yoktur. Araç yardım hizmetlerinden yararlanılabilmesi için kart sahibi ile ruhsat sahibinin aynı kişi olması gerekmektedir. Konut Teminatları Daimi İkametgah'ta verilmektedir.

Araç Yardım Hizmetleri

Aracın Çekilmesi ve Kurtarılması: Aracın* arızalanması ya da bir kazaya uğraması durumunda** en yakın tamirhaneye ya da yetkili servise çekilmesi ve çekici masraflarının ödenmesi hizmetidir. Bir karayolunda giderken aracın devrilme veya şarampole yuvarlanması nedeniyle hareketsiz kalması durumunda, mümkün olabilen durumlarda aracın kurtarılması ve sonrasında çekilmesi veya yoluna devam etmesi için uygun bir yere konulması için gerekli organizasyon 100 USD limite kadar sağlanmaktadır.

Söz konusu hizmet kapsamında, aracın tamir masrafları kart hamiline aittir.

*Motosiklet, hafif ticari, ağır ticari araçlar hizmet kapsamı dışındadır.
**Benzin bitmesi, anahtar kaybı, anahtarın araç içerisinde unutulması hizmet kapsamı dışındadır.

Aracın Arızalanması veya Kaza Yapması Nedeniyle Konaklama veya Seyahat: Müşterinin ikamet ili dışında arızalanan veya kaza yapan aracının hareket edememesi 48 saati geçiyor ise müşterinin sürekli yaşadığı ikametgâhına ya da gitmek istediği başka bir yere (bu yere gidiş ücretinin sürekli ikametgahına eşit ya da daha az olması kaydıyla) ulaşması için bölge şartlarına göre tren, otobüs bileti ya da karayolu ile 6 saati aşan mesafelerde (dönüş mesafesi 500 km'den fazla ise) uçak bileti masrafları karşılanmaktadır.
Yukarıda sunulan seçeneklere rağmen yoluna devam etmeden aracın tamirinin beklenmek istenilmesi durumunda, arıza 24 saat içinde tamir edilemezse, kart hamilinin azami 3 gece ve gecelik en fazla 50 USD olmak üzere bir otelde konaklaması sağlanmaktadır. Konaklama hizmetinden faydalanan müşteri eve dönüş veya yolculuğa devam etmek için ulaşım hizmetinden faydalanamaz.
-Otel masrafları oda kahvaltı ile sınırlıdır. Konaklama hizmetinden yararlanan müşteri, eve dönüş veya yolculuğa devam etmek için ulaşım hizmetinden faydalanamaz.

Aracın Geri Getirilmesi için Seyahat: Müşteri ikametgah adresine geri getirildiğinde veya gitmeyi amaçladığı yere doğru gönderildiğinde ve tamir süresi 72 saati aşan arızalı veya kazalı araç onarım için ikamet ili dışındaki onarım yerinde bırakılıyorsa onarılmış aracın müşterinin ikametgah adresine geri getirilmesi için müşterinin veya müşteri tarafından belirlenmiş herhangi bir kişinin otobüs veya ekonomi sınıfı uçak gidiş bileti masraflar karşılanmaktadır.

Profesyonel Sürücü Hizmeti: Seyahat sırasında aracı kullanmayı imkansız kılan hastalık veya kaza geçirilmesi ya da vefat durumu halinde araçta bulunan diğer kişiler aracı kullanamayacak durumdaysa, araçta bulunanları eve veya seyahat için planlanan yere götürmek üzere profesyonel bir sürücü temin edilmektedir. Bir sürücü sağlanması durumunda aracın yakıt tüketimi, gereçleri, gemi ile geçişler ve ücretli otoyol bedelleri müşteri tarafından karşılanır.

Konut Yardımı

Tesisat: Müşterinin ikametgahının dahili temiz su tesisatının patlaması veya arızası nedeniyle çözüm gerektiren problemlerde bir tesisatçı, müşterinin onayı durumunda daimi ikametgahına gönderilecektir. Dahili tesisat ikametgaha ait su vanasından, başlayıp musluklara kadar olan kısmı kapsar. Görevlendirilen tesisatçının yol, işçilik ve malzeme masrafları iki olay için ve olay başına 50 USD limit dahilinde karşılanmaktadır. Bu tutarı aşan masraflar onaylaması durumunda müşteri tarafından direkt olarak tesisatçıya ödeme yapılacaktır. Müşteri, limiti aşan masrafları onaylamazsa limit sınırına kadar olan tamirat yapılacaktır.

İstisnai durumlar:
- Her türlü musluk, armatür problemleri, sifon-rezervuar problemleri,
- Konutun içerisinde her türlü kaçak, sızıntı ve ıslanmadan dolayı meydana gelen hasarın tamiri, (tamir için yapılması kaçınılmaz olan tesisat veya diğer donanımların hasarı veya kırılmasından kaynaklanmış olanlar dahil)
- Su borularına bağlı her türlü elektrikli ev eşyası, klima, ısıtıcılar, su ısıtıcıları, sıhhi malzemenin arızalanması nedeni ile gereken değişimi veya tamiri,
- Konutun bulunduğu binaya veya üçüncü şahıslara ait tesisat problemleri,
- Sonradan ilave edilen sıva üzeri tesisat
- Kanalizasyon veya pis su tesisatlarının tıkanması teminat dışıdır.

Elektrik: Evin elektrik tesisatında, eve ait elektrik sigortasından başlayıp elektrik anahtarına kadar olan kısımlarda meydana gelebilecek arızalarda daimi ikametgaha elektrikçi gönderimi sağlanmaktadır. Görevlendirilen elektrikçinin yol, işçilik ve malzeme masrafları olay başına 50 USD limit dahilinde, yılda 2 defa karşılanmaktadır. Bu tutarı aşan masraflar onaylaması durumunda müşteri tarafından direkt olarak elektrikçiye ödeme yapılacaktır. Müşteri, limiti aşan masrafları onaylamazsa limit sınırına kadar olan tamirat yapılacaktır.

İstisnalar:
  • Elektrik kaynağından yararlanılmasını sağlayan materyaller (lamba, duy, flüoresan lambası, priz, elektrik düğmesi vb)
  • Elektrik tesisatının çok eski ve tamir edilemeyecek durumda olması teminat dışıdır.​..
  • Konutta veya binada topraklamanın olmamasından veya yetersiz olmasından kaynaklanan arıza ve hasarın tamiri
  • Elektrikli aletler, ısıtıcı, havalandırma tesisatı, elektrik kaynağı ile çalışan tüm aletler (beyaz eşya vb)

Anahtar: Herhangi kazai bir sebep veya hırsızlık sonucu kilitlerdeki hasara, anahtarların çalınması, unutulması veya kaybedilmesine bağlı olarak eve girilememesi durumunda, ikametgahın bulunduğu bölgeye anlaşmalı bir çilingir gönderilmektedir.

Görevlendirilen çilingirin yol, işçilik ve malzeme masrafları olay başına 50 USD limit dahilinde, yılda 2 defa karşılanmaktadır. Bu tutarı aşan masraflar onaylaması durumunda müşteri tarafından direkt olarak çilingire ödeme yapılacaktır. Müşteri, limiti aşan masrafları onaylamazsa limit sınırına kadar olan işçilik hizmeti verilecektir.
Kilit değiştirilmesi, anahtar yaptırılması gibi masraflar teminat kapsamı dışındadır.

Cam İşleri: Evin dış cephesinde bulunan camların hasar görmesi (kırılma veya çatlama) durumunda daimi ikametgaha anlaşmalı camcı gönderimi sağlanmaktadır.
Görevlendirilen camcının yol, işçilik ve malzeme masrafları olay başına 50 USD limit dahilinde, yılda 2 defa karşılanmaktadır. Bu tutarı aşan masraflar onaylaması durumunda müşteri tarafından direkt olarak camcıya ödeme yapılacaktır. Müşteri, limiti aşan masrafları onaylamazsa limit sınırına kadar olan işçilik hizmeti verilecektir.

Profesyonel Ev Hizmetleri Organizasyonu: Acil hizmetlerin düzenlenmesi ile ilgili olmayan her durum için aşağıda sayılan iş kolları hakkında bilgi alınabilmekte veya talep doğrultusunda ilgili teknisyenlerin kart hamillerine ulaştırılması sağlanmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanılması durumunda oluşacak masraflar, kart hamilince doğrudan teknik servis elemanına yapılmaktadır. Tavsiye edilen servis biriminden hizmet alıp almamak müşterinin isteğine bağlıdır. Alınan hizmetlerle ilgili doğabilecek sorunlardan hizmeti doğrudan sağlayan servis birimi sorumlu olacaktır. Söz konusu hizmet elektrik, duvar işleri, cam, boya, çelik kapı, ısıtma ve havalandırma(doğalgaz tesisatı hariç), yer döşeme(fayans, kalebodur ahşap işleri), tavan kaplama, çatı tamir işleri, PVC alüminyum doğrama işlerini ve Alçıpan / Kartonpiyer İşlerini kapsamaktadır.

Bilgi ve Organizasyon Servisi


Bilgi ve organizasyon servislerinde bağlantı Tur Assist tarafından sağlanacak, alınacak hizmetlerle ilgili masraflar Müşteri tarafından ödenecektir. Tavsiye edilen servis biriminden hizmet alıp almamak müşterinin isteğine bağlıdır. Alınan hizmetlerle ilgili doğabilecek sorunlardan hizmeti doğrudan sağlayan servis birimi sorumlu olacaktır.
Turistik Bilgiler: Müşterinin isteği doğrultusunda seyahat acentaları, turizm ofisleri, turist rehberleri, turizm polisi, büyükelçilik ve konsolosluklar, vize ve pasaport işlemleri ile ilgili bilgi verilecektir.

Trafik Bilgi Hattı: Bulunduğunuz yerde gideceğiniz yol üzerindeki veya seyahat edeceğiniz yerde trafik yol durumu hakkında bilgi verilmesi hizmetidir. İlgili hizmetler sadece danışmadan ibarettir.

Ulaşım Araçları ile İlgili Bilgiler: Talebiniz üzerine havayolu şirketleri, denizcilik işletmeleri, karayolu şirketleri, yat işletmeleri, demiryolu seferleri, rent a car şirketleri (profesyonel sürücü hizmeti) ile ilgili adres ve telefon bilgileri bildirilmekte, mümkün olan durumlarda rezervasyon işlemi kart hamili adına gerçekleştirilmektedir.
Müşteri adına ücret / yer / tarih / mevki onayı alınmak kaydıyla yurt içi uçak bileti alınarak, biletin ulaştırılması ile ilgili masrafın müşteri tarafından karşılanması kaydıyla, Müşterinin bildireceği adrese kurye ile bilet teslimi yapılır.

Döviz Kurları Bilgileri: Müşterinin talebi üzerine son 5 yıla ait döviz kurları bilgileri verilecektir.

Restoran/Eğlence Yerleri Rezervasyon ve Bilgi Servisi: Talep etmeniz halinde her türlü restoran hakkında tavsiye ve bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yaptırılmaktadır.

Otel Bilgi ve Rezervasyon Servisi: Talep etmeniz halinde yerli oteller hakkında bilgi verilmekte ve mümkün olabilen durumlarda rezervasyon yaptırılmaktadır.

Etkinlik Bilgi ve Rezervasyon Servisi: Tüm Türkiye’de bulunduğunuz ya da seyahat edeceğiniz yerdeki her türlü sinema, konser, tiyatro, fuar, festival, bale ve opera ile ilgili bilgi verilmektedir. Ayrıca kontenjan bulunması halinde rezervasyon yapılmaktadır. Hizmetten kaynaklanan her türlü masraf tarafınıza aittir.

Veteriner Bilgi Hattı: Müşterinin talebi üzerine veteriner, hayvan hastaneleri ve hayvan bakımı ile ilgili bilgiler verilecek ve mümkün olabilen durumlarda bu hizmetler ile ilgili organizasyon yapılacaktır.

Özel Günler İçin Parti Organizasyonları: Doğum günü, yıldönümleri, karne alma, seminer gibi durumlarda ilgili firmalar ile ilgili bilgi verilecek ve mümkün olabilen durumlarda organizasyon yapılacaktır. Hizmetten yararlanmanız durumunda oluşacak masraflar tarafınızca karşılanacaktır.
Çiçek Gönderimi: Dilerseniz çiçek gönderimi ile ilgili organizasyonun yapılması sağlanır. Sunulan hizmet organizasyondan ibarettir.

Limuzin ve Şoför Kiralama Hizmetleri: Talebinize bağlı olarak kiralanmak istenen limuzin ve şoför kiralama firmaları hakkında adres ve telefon bilgisi paylaşılmakta ve talep etmeniz halinde rezervasyon yapılmaktadır. Yalnızca İstanbul içerisinde limuzin kiralama organizasyonu da yapılmaktadır. Sunulan hizmetten yararlanılması durumunda oluşan masraflar tarafınıza aittir.

İş Organizasyonları: İş gereçleri ve ihtiyaçları (mütercim-tercüman hizmetleri, kongre-seminer-konferans, açılış, toplantı ve benzeri organizasyonlar, ses, ışık projeksiyon gereçleri, faks, mobil telefon, PC kiralama –son 3 gereç sadece İstanbul’da-) gibi işle ilgili malzemelere ait masraflar kart hamiline ait olmak üzere organizasyon hizmeti ücret / yer / tarih / özellik onayı alınmak kaydıyla sağlanmaktadır.

Diğer Bilgi Hizmetleri: Jandarma, belediye, bakanlıklar, müsteşarlıklar, valilikler, adliyeler, devlet ve SSK hastaneleri, askerlik şubeleri, bankalar, basın kuruluşları, dernekler, savcılıklar, emniyet müdürlükleri, gazeteler, haber ajansları, meslek odaları, iş ve işçi bulma müdürlükleri vs. telefon ve adresleri, tüm beyaz ve elektrikli ev eşyası üreticilerinin bayii ve servislerine ait telefonlar.

Yaşlılar ve çocuklar için bakım hizmetleri: Müşterinin talebi üzerine yaşlılar ve çocukların bakımı ile ilgili hizmet veren firmalar hakkında bilgi verilecek ve mümkün olabilen durumlarda organizasyon yapılacaktır.
 
Yukarıda belirtilen hizmetlerin içeriğinde, Banka tarafından önceden bildirilmeksizin değişiklik yapılabilir.
 
Yukarıda belirtilen avantajların kapsamı ve sigortalı hizmetlerimizden yararlanma koşulları ile sigorta kapsamı dışındaki diğer durumlarla ilgili olarak, 0 850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 
Teminat Dışı Kalan Haller

1) Konut içerisinde müşteri tarafından kasıtlı olarak gerçekleştirilen hasarlar
2) Olağanüstü hal, sıkıyönetim, terörizm ambargo, darbe, savaş istila, yabancı düşmanların hareketleri, düşmanlıklar (savaş ilan edilmiş olmasa bile), iç savaş, ayaklanma, ihtilal (askeri veya yerel vs), isyan, askeri yahut gasp edilmiş iktidar, kargaşa yahut sivil başkaldırmadan doğrudan ya da dolaylı olarak kaynaklanan ve bunlar dolasıyıyla meydana gelen kayıp ve zarar
3) Anlaşmalı firmanın neden olması durumu hariç mülkiyette meydana gelen her türlü zarar, kayıp ve bunlardan doğan masraflar
4) Her türlü nükleer yakıt veya nükleer yakıt yakımından kaynaklanan radyoaktivite ile iyonlaştıran yayılma veya bulaşma
5) Her türlü patlayıcı nükleer bileşiminden kaynaklanan hasarlar.
6) Deprem, yangın, sel, yıldırım, nükleer tehlike vs nedeniyle oluşan hasarlar
7) Türkiye dışında vuku bulan arızalar, kazalar ve çalınmalar
8) Toplam yüklenmiş ağırlığı 3,5 tondan fazla olan araçlar
9) 125 cc’den küçük olan araçlar, motosikletler,
10) Kişiler ve eşyaların pahalı taşımacılığı için kullanılan araçlar
11) Hayvanlar, tekneler gibi malların taşımacılığı için özel olarak düzenlenmiş araçlar
12) Müşterinin bilgisi dahilinde yanlış yakıt kullanımından kaynaklanan bozulmalar
13) Araç anahtarının kaybı ve aracın içinde bagajda anahtar unutulması
14) Bakım eksikliğinden kaynaklanan bozulmalar
15) Aracın tüketim ve geçiş masrafları ile köprü ve yol paraları
16) Aracın onarım masrafları
17) İnsan beraberinde olmayan bagajın taşınması
18) Enkaz olarak belirlenen araçların taşınması veya geri getirilmesi
19) Kalan değer, geri getirme masrafından daha düşük olan araçların geri getirilmesi
20) Kontratın geçerlilik döneminden önce veya sonra vuku bulan her olay
21) Hangi türden olursa olsun tüm tıbbi masraflar
22) Müşterinin yolculuk durumunda tehlike arz edebilecek, bilinen patolojik durumları
23) Mesleki tedaviler, kaplıca tedavileri, dinlenme ve nekahet kuruluşlarında kalışlar
24) Daha önce toprağa verilmiş naaşların yaşamlarındaki ikamet adreslerine geri gönderilmesi hizmetleri kapsam dışıdır.


Alışveriş Sigortası: Kredi kartınızla alacağınız ürünler, kayıp ve hasara karşı hasar ödemesi kapsamındadır. 

İlginizi Çekebilecek
Diğer Kartlar