​Erteleme Nedir?

Maximum Kart'ınızla yaptığınız tek ödemeli alışverişlerinizi 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Peşin işlemleri erteleme talebinizi hesap kesim tarihinize kadar Maximum Mobil uygulaması üzerinden, İşCep'ten, İnternet Şubemizden, 0850 724 0 724'den ya da şubelerimizden iletmeniz yeterli.​

Erteleme Süresi
50 TL ve Üzeri (Türkiye Kartları için)
1 AY​
%3,66
2 AY %3,66
3 Ay %3,66
​​
​​​​
Erteleme - Hesaplama
Alışveriş Tutarı
0₺
Erteleme yapılacak Ay Sayısı
0
Ödenecek Faiz Tutarı
0₺
Toplam Ödeme Tutarı
0₺

Türkiye şubelerine ait kredi kartları için Hesap Özeti Erteleme işlemlerinde uygulanan faiz oranı BSMV ve KKDF hariç %3,66'dır.  KKTC Şubelerine ait kredi kartları için Vergi ve Fon hariç %3,33'tür.​​

 *BSMV ve KKDF hariç olarak gösterilmiştir.​​​​.

​Nereden Erteleme Yapabilirim?
​​​
  • Maximum Mobil uygulaması üzerinden > Kartlarım > işlemlerim adımlarını takip ederek,
  • İşCep’ten > Kartlarım > Harcamalarım adımlarını takip ederek,
  • İnternet Şubemiz > Kredi Kartlarım > Kampanyalar > Taksitlendir / Ertele menüsüne ulaşarak,
  • 0850 724 0 724 Telefon Şubemizden müşteri temsilcisine bağlanarak,
  • Şubelerimize başvurarak

talebinizi iletebilirsiniz. 

Maximum.com.tr sitemizde yer alan faiz tablosu ve hesaplama araçlarında verilen bilgiler gösterge niteliğinde olup, işlem anında gösterilen ödeme tabloları, ücret ve faiz bilgileri esastır.

Hangi İşlemleri Erteleyebilirim?

1. Tüm işyerlerinden yaptığınız 50 TL ve üzeri peşin alışverişlerinizi 3 aya kadar erteleyebilirsiniz.

2. Erteleme talebinizi, hesap kesim tarihinize kadar, işleminizi yaptığınız gün Maximum Mobil üzerinden, işlemin dönemiçi hareketlerinize yansıdığı günden itibaren ise Maximum Mobil ve diğer kanallardan iletebilirsiniz.

3. Sanal kartınızla yaptığınız veya ek kartlarınızla yapılan alışverişleriniz için de erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

4. Erteleme işlemleri; yalnızca, hesap özetinize TL olarak yansıyan alışverişler için gerçekleştirilebilmektedir.

5. Her bir alışverişiniz için ayrı ayrı erteleme talebinde bulunabilir, dilediğiniz sayıda alışverişinizi erteleyebilirsiniz.

6. Her bir alışverişiniz için bir defa erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

7. Ertelediğiniz işleminizi erken kapatmak istediğinizde, erken ödenen gün sayısı dikkate alınarak tahsil edilen peşin faiz tutarı üzerinden iade yapılmaktadır.

8. Erteleme işlemi yapılan kredi kartının hesap kesim tarihi, ertelenen tutar ödendikten sonra değiştirilebilmektedir.

9. Erteleme işlemi, ilgili alışveriş tutarı kredi kartınıza borç olarak kaydedilinceye kadar İşCep ve Maximum Mobil üzerinden; borç olarak kaydedildikten sonra ise tüm dijital kanallarımızdan ve şubelerimizden gerçekleştirilebilir. Alışveriş işlemlerinin kartınıza borç olarak kaydedilmesi işlemleri, İş Bankası POS cihazları üzerinden gerçekleştirilen alışverişler için en erken takip eden gün, başka banka POS cihazları üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde ise, (alışverişiniz bankalararası takas sistemi aracılığıyla kartınıza borç kaydedileceğinden) alışveriş tarihini takip eden 2 işgünü içinde tamamlanabilmektedir.​

10. Erteleme talebiniz yalnızca tarafınızca belirlenen ve Banka sisteminde kayıtlı olan hesap kesim tarihine kadar alınabilmektedir.

11. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımları haricindeki sektörlerden yapılan işlemlere 1, 2 veya 3 ay seçenekleri ile erteleme işlemi uygulanabilir.

12. Bankamatik Kartı ile yapılan alışverişler erteleme uygulamasına dahil değildir.

13. Bireysel özellikli  kredi kartları ile yapılan alışverişler erteleme uygulamasına dahildir.

14. Erteleme işlemleri için alınmakta olan peşin faiz, ilk hesap kesim tarihinde kredi kartınıza yansıtılacaktır.


Sektör/ Ürün
​Azami Vade
Kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye k​art, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünler Taksit Uygulanmaz
Diğer tüm sektörlerden yapılan alışverişler 1, 2, 3 Ay