-

Maximum Kart’ınızla günün her saati Maximum Mobil’den ve İşCep’ten Nakit Avans kullanabilirsiniz!

 
Ayrıca İnternet Şubemiz, Bankamatiklerimiz, Şubelerimiz  ve 0850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemiz de Nakit Avans işlemleriniz için hizmetinizdedir.
 
Uygulama Detayları
 
1. Bireysel kredi kartınız ile Bankamız Bankamatiklerinden ve diğer banka ATM’lerinden gerçekleştireceğiniz işlemler ile yurt dışında gerçekleştireceğiniz işlemlerde, İnternet Şubemiz, Telefon Şubemiz ve Şubelerimizde kullanabileceğiniz Nakit Avans ve Taksitli Nakit Avans tutarı 25.000 TL' yi geçmemek koşuluyla toplamda müşteri limitinin %25'i ile sınırlıdır. İlgili tutar müşteri bazında belirlenmiştir. İşlem gerçekleştirilen Bankamatik cihazının teknik özellikleri ve içerisindeki banknot çeşitliliğine göre tek seferde çekilebilecek tutar kartın kullanılabilir nakit çekim limitinden az olabilmekte, bu durumda ikinci bir işlem yapılması gerekmektedir.

2. Nakit avans işlemine çekim tarihinden ödeme yapılana kadar günlük mevcut nakit faizi işletilecektir. Nakit avans faiz tutarına ilave %15 KKDF ve %15 BSMV uygulanmaktadır. Hesap özetindeki asgari ödeme tutarının son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan kısım üzerinden nakit faiz oranı işletilecektir.​

3. Bankamızdan gerçekleştirilen yurt içi nakit çekim ücreti nakit çekilen tutarın %1’idir.(BSMV hariç)

4. Erken ödeme ve kısmi ödeme yapıldığında nakit avans işlem ücreti iptal edilmez. Erken ödeme ve kısmi ödeme yapılması halinde, kalan anapara üzerinden günlük mevcut nakit avans faizi işletilir.

5. Kısmi ödeme yapılması halinde, kalan tutar dönem içine nakit avans işlemi olarak yansıtılır ve işlem tarihinden itibaren nakit avans faizi işletilir.

6. Yasal düzenlemeler kapsamında bir takvim yılı içerisinde en fazla 3 defa, asgari ödeme tutarının altında ödeme yapılan kredi kartlarınız ile dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar nakit çekim işlemleri gerçekleştirilemez ve bu kredi kartı limitleriniz arttırılamaz. Bu durumdaki Maximum Kart’ınızı alışverişlerinizde kullanmaya devam edebilirsiniz.

7. Türkiye İş Bankası, kendi kriterleri çerçevesinde de bazı kredi kartlarının nakit çekme özelliğine engelleme getirebilir.​Maximum Kart’ınızla yaptığınız Nakit Avans işlemlerinizi İşCep ya da Maximum Mobil’den 6 aya kadar taksitlendirebilirsiniz!


Nakit Avans Taksitlendirme talebinizi;

  • Maximum Mobil uygulaması üzerinden > Kartlarım > Kart Seçimi > Taksitlendirme, Erteleme ve Nakit Avans İşlemleri > Nakit Avans Taksitlendirme
  • Maximum Mobil uygulaması üzerinden > Kartlarım > Kart Seçimi > Taksitlendirme, Erteleme ve Nakit Avans İşlemleri > Nakit Avans Taksitlendirme 
  • İşCep uygulaması üzerinden > Kartlar > Nakit Avans Çek 

adımlarını takip ederek iletebilirsiniz.

Bankamız kanallarının yanı sıra, yurtiçi ve yurtdışında bulunan diğer banka ATM’lerinde yapılan nakit avans işlemlerini de taksitlendirebilirsiniz. 


Taksit Sayısı
Faiz Oranı (BSMV ve KKDF Hariç)
Türkiye Bireysel Kartlar2-3 Ay%5,00*
KKTC Bireysel Kartlar2-12 Ay%4,63**

* BSMV ve KKDF hariç olarak gösterilmiştir.
** BSİV hariç olarak gösterilmiştir.

Maximum.com.tr sitemizde yer alan faiz tablosunda verilen bilgiler gösterge niteliğinde olup, işlem anında gösterilen ödeme tabloları, ücret ve faiz bilgileri esastır.

Uygulama Detayları

1. Nakit Avans Taksitlendirme işlemi, Nakit Avans işlemini izleyen kredi kartı hesap kesim tarihine kadar yapılabilmektedir.

2. Taksitlendirilebilecek asgari nakit avans işlemi tutarı 50 TL olarak belirlenmiş olup herhangi bir azami işlem tutarı kısıtı bulunmamaktadır. Sonradan taksitlendirilebilecek işlem adedinde herhangi bir kısıtlama bulun​​mamaktadır.

3. Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. Maddesinin 7. Fıkrası uyarınca yurtdışında gerçekleştirilen alışveriş ve nakit çekme işlemlerinin taksitlendirilmesi mümkün olamamaktadır. Bu nedenle, Türkiye şubelerimizden verilen kartlarla KKTC şubelerimizden Türkiye uyruklu kişilere verilen bireysel kartlarla yurtdışında yapılan nakit avans işlemleri sonradan taksitlendirilemeyecektir.

4. Söz konusu nakit avans işleminin hesap kesim tarihine kadar sonradan taksitlendirilmesi halinde işleyen nakit faizi durdurulacak, Taksitli Nakit Avans uygulamamızda olduğu gibi taksitlendirme işlem tarihi ile son taksitin yansıyacağı hesap özetinin son ödeme tarihi arasındaki dönem esas alınarak işleme ait taksit tablosu oluşturulacaktır.

5. Nakit Avans işleminden alınan ücret iade edilmemektedir.

6. Nakit Avans taksitlendirme işleminin iptali, taksitlendirme işleminin yapıldığı gün Şubelerimiz ya da Maximum Mobil aracılığı ile iptal edilebilmektedir.

7. İptal edilen taksitlendirme işlemi sonrasında hesap kesim tarihine kadar tekrar taksitlendirme işlemi yapılabilecektir.

8. Nakit avans taksitlendirme işlemi yapılan kredi kartının hesap kesim tarihi, söz konusu taksitlendirme işlemine ait tüm taksit tutarları karta borç kaydedilinceye dek veya erken kapama ile kapatılıncaya dek değiştirilemeyecektir.​


Maximum Mobil’i hemen indirin, hayatınızı kolaylaştıracak özelliklerini keşfedin.

app indir
app indir