Her Şey Bir Ağacı Korumakla Başlar

Dünyada son 30 yılda 420 milyon hektar (Türkiye'nin 5 katından fazla) orman alanı tahrip edildi. Her yıl ise yaklaşık 10 milyon hektar (Ege Bölgesi'nin yüzölçümü kadar) ormanlık alan yok oluyor. Küresel ısınma, iklim değişikliği, erozyon ve çölleşmeyle mücadelede öncelikle var olan ormanların korunması ve yeni ağaçlandırmalar yapılması büyük önem taşıyor.

İş Bankası olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı ve TEMA Vakfı ile birlikte 81 İlde 81 Orman Projesi ile ülke topraklarımıza 2 milyon 205 bin fidan kazandırdık. Siz de alışverişlerinizi Maximum TEMA Kart ile yaparak,  hepimiz için doğaya sahip çıkan TEMA Vakfı'nın çalışmalarına destek olabilirsiniz.

TEMA Vakfı, yaşam üreten toprağa, her canlının yaşamak için ihtiyaç duyduğu suya, soluduğumuz oksijeni üreten milyonlarca canlının yuvası ormanlara, canlı ve cansız varlıklardan oluşan ekosistemlere sahip çıkan, koruyan gönüllü bir kuruluştur. Faaliyetleri ile doğal varlıkların korunması adına toplumsal duyarlılığı ve farkındalığı arttırmayı hedefler. Vakıf, çalışmalarını gönüllüleri ile duyarlı kurum ve kuruluşların destekleri ile yürütür. Maximum TEMA Kart, sizler gibi duyarlı kişilerin TEMA Vakfı'nı destekleyerek yaşama sahip çıkmalarına hizmet eden doğa dostu bir kredi kartıdır ve geri dönüştürülmüş plastikten üretilmektedir.

 “Maximum TEMA Kart": Alışverişin En Doğal Hali!

Maximum TEMA Kart, yaptığınız her alışverişle TEMA Vakfı'nın topraklarımızın korunması için verdiği mücadeleye katkıda bulunmanızı sağlıyor. Ayrıca alışverişlerinizde Maximum Dünyası'nın tüm kampanyalarından ve ayrıcalıklarından faydalandırıyor. 

Doğal varlıklarımızın ve topraklarımızın korunmasına katkıda bulunurken, Maximum üye kuruluşlarından hem taksitli alışveriş yapabilir, hem de yapacağınız alışverişlerde MaxiPuan kazanabilirsiniz. Dahası, her ay düzenlenen kampanyalardan faydalanarak ekstra MaxiPuan  kazanabilirsiniz. 

Alışverişleriniz Üzerinden İş Bankası TEMA Vakfına Katkı Sağlasın

Maximum TEMA Kart ile yapacağınız her alışveriş üzerinden İş Bankası TEMA Vakfı'na katkıda bulunacaktır. Böylece, siz Maximum Dünyası'nın avantaj ve fırsatlarından hiçbir fedakarlıkta bulunmadan yararlanmaya devam ederken TEMA Vakfı'nı da destekleyebileceksiniz.

Geleceğe Orman

Geleceğe Orman, Bankamızın Cumhuriyet'in kuruluşuna uzanan köklü geçmişiyle taşıdığı değerlerin ve sürdürülebilir bir gelecek hedefinin ürünüdür. İşCep'ten Geleceğe Orman'a katılarak yapacağınız bankacılık işlemlerinin yanı sıra gündelik hayattan aktiviteler karşılığında karbon puan kazanırsınız. Kazandığınız karbon puanlar hedef değere ulaştığında ise Bankamızın TEMA Vakfı aracılığıyla adınıza bağışlayacağı fidan ile geleceğe sahip çıkan bir iyilik hareketinin parçası olabilir ve karbon ayak izinizi azaltabilirsiniz.

Maximum TEMA Kart'a başvurarak 100 Karbon Puan kazanırken Maximum TEMA Kart ile gerçekleştireceğiniz harcamalarınızdan da Karbon Puan kazanmaya devam edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: https://www.isbank.com.tr/gelecege-orman


Dijital Hesap Özeti

Hem sağlığınızı korumak hem de doğaya katkı sağlamak için Maximum TEMA Kart hesap özeti tercihinizi Dijital Hesap Özeti olarak belirleyin hesap özetlerinize dijital kanallarımızdan dilediğiniz zaman ulaşın!​