Üstü Kalsın ® ile alışverişleriniz sizin için para biriktirsin! Bir talimatınızla ekstre tutarınızı yuvarlar, fona yatırır, kolayca tasarruf yaptırır.

İş Bankası'ndan Türkiye'de bir ilk : Üstü Kalsın ® . İş Bankası kredi kartı ve yatırım hesabı bulunan herkes kredi kartları ile alışveriş yaparken aynı zamanda tasarruf etmenin de keyfine varacak.

Üstü Kalsın ® ile kredi kartı dönem borcunuzu önceden seçilen 50, 100, 250, 500 ve 1.000 olmak üzere 5 farklı yuvarlama tutarından birini seçerek yuvarlayabilir, yuvarlamadan oluşan farkı yatırım hesabına aktarabilir ve bu tutarın yatırım fonunda değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Alışveriş alışkanlığınızı değiştirmeden tasarruf etmeye başlamak için tek yapmanız gereken kredi kartınıza Üstü Kalsın ® talimatı vermek olacak. Üstü Kalsın ® talimatı vermek için; İş Bankası kredi kartınızı seçin, hesap özeti toplam borcunuzun yukarı yuvarlanması için 50'ye tamamlansın, 100'e tamamlansın, 250'ye tamamlansın, 500'e tamamlansın, 1.000'e tamamlansın olmak üzere 5 farklı seçeneklerden birini tercih edin ve sizin için yatırım fonu alımı yapacağımız yatırım hesabınızı belirleyin.

Üstü Kalsın ® talimatınızı İşCep maxi'den, Şubelerimizden, İnternet Şubemizden veya 0 850 724 0 724'den verebilirsiniz.
Üstü Kalsın ® hizmetinin işleyişine örnek vermek gerekirse;

​ Bu ayki hesap özeti toplam borcunuzun 4.130 TL olduğu bir durumda; Yuvarlama Tutarı olarak “250'ye Tamamlansın" seçeneğini tercih etmişseniz, hesap kesim tarihinde toplam borcunuz 4.250 TL olarak hesaplanır ve yuvarlamadan oluşan 120 TL tutarındaki fark hesap özetinizin son ödeme tarihinde İş Bankası yatırım fonu alınmak üzere yatırım hesabınıza aktarılır ve aynı gün sizin adınıza otomatik olarak fon alınır.

​ Yuvarlama Tutarı'nı “500'e Tamamlansın" olarak tercih etmişseniz, hesap özeti toplam borcunuzun 4.130 TL olduğu durumda toplam borcunuz 4.500 TL olarak hesaplanır ve yuvarlamadan oluşan 370 TL tutarındaki fark, son ödeme tarihinde fon alınmak üzere yatırım hesabınıza aktarılır.

Alışverişler üzerinden tasarrufa imkân tanıyan bu ayrıcalıklı hizmet, “İlklerin Bankası" İş Bankası'ndan Maximum Kart sahiplerine özel sunuluyor.​

Talimat kapsamındaki tutarlar, ileri fiyat uygulamasına tab​i olan TTA - İş Portföy Altın Fonu'nda değerlendirilecektir. Fon getirisi fonun yatırım stratejisine ve piyasa koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Banka, henüz gerçekleşmemiş talimat tutarlarının değerlendirileceği fonu değiştirme hakkını saklı tutar.​