Maximum Kart'ınızla üye işyerlerinde taksitli olarak gerçekleştirdiğiniz alışverişlerinize taksit ekleyerek ödemelerinizi daha uzun vadede rahatça gerçekleştirebilirsiniz.


Taksitlendirme Talep Edebileceğiniz Kanallar:

Talebinizi
  • Maximum Mobil uygulaması üzerinden > Kartlarım > Kart Hareketleri > İşlemlerim adımlarını takip ederek,
  • İşCep uygulaması üzerinden > Kartlarım > Kart Hareketleri > Harcamalarım adımlarını takip ederek,
  • Şubelerimize başvurarak​

iletebilirsiniz.

Uygulama Koşulları:

1. Taksit Ekle işlemi asgari 50 TL ve üzeri taksitli işlemler için geçerlidir, azami bir işlem tutarı ise bulunmamaktadır.

2. Taksitli işlemlere ek taksit uygulaması, taksitli işlemin yapıldığı tarihi izleyen ilk hesap kesim tarihine kadar yapılabilir. Ek taksit talebinin iptali hesap kesim tarihinden sonra işleme alınamaz.

3. Herhangi bir taksiti hesap özetine borç kaydedilmiş, ancak bekleyen taksitleri bulunan işlemler için ek taksit talep edilemez.

4. Ek taksit sayısı ile birlikte orijinal işlemin toplam vadesi, taksitli işlemin yapıldığı sektör için belirlenmiş olan azami taksit sayısını geçemez.

5. Taksit ekle uygulaması kapsamında işlemi bulunan kartlar için, ek taksit uygulanmış işleme ait bekleyen taksitlerin tamamı karta borç kaydedilene veya işlemin ek taksit kısmı erken kapatılana kadar hesap kesim tarihi değişikliği yapılamaz.

6. Vade farklı taksitli satış (Maximum Fırsat) işlemleri, sonradan taksitlendirilen peşin işlemler ve taksitli nakit avans (TNA) işlemlerinde taksit ekle yapılamaz.

7. Bireysel kredi kartlarıyla yapılan ek taksit işlemleri dolayısıyla müşterilerimizden akdi faiz tahsil edilir. Söz konusu faiz tutarı eşit olarak bölünerek yansıyacak olan taksit tutarlarına eklenir.

8. Maximum Mobil ve İşCep uygulamasındaki kredi kartı hareketleri arasından sadece yanında  “Artı Taksit” ifadesi yer alan taksitli alışverişler için taksit ekle işlemi yapılabilmektedir.


Uygulama kapsamında tahsil edilecek peşin faiz ve akdi faiz oranlarına tabloda yer verilmiştir.

Ek Taksit Sayısı
Faiz Oranı (BSMV ve KKDF Hariç)
Türkiye Bireysel Kartlar 2 - 16 Ay
%4,25*
KKTC Bireysel Kartlar 2 - 16 Ay %4,11**

* BSMV ve KKDF hariç olarak gösterilmiştir.

** BSİV hariç olarak gösterilmiştir.

​​
Maximum.com.tr sitemizde yer alan faiz tablosunda verilen bilgiler gösterge niteliğinde olup, işlem anında gösterilen ödeme tabloları, ücret ve faiz bilgileri esastır.