-

Birden fazla kredi kartınız olduğunda, artık "Müşteri Limiti"niz devrede!

Müşteri limiti uygulaması sayesinde, birden fazla İş Bankası kredi kartınız olduğunda kartlarınızı tek bir limit üzerinden takip edebilirsiniz. Müşteri limiti sayesinde, aynı limiti kullanan birden fazla farklı tipte kredi kartınız olabilir ve kartlarınızın hesap kesim tarihlerini farklılaştırarak ödemelerinizi daha kolay takip edebilirsiniz.

Sıfır limite kadar Maximum Kart üretilmesi uygulaması


​Bankamızdan kullanmakta olduğunuz bir kredi kartı bulunmuyorsa, Maximum / Maximiles kredi kartı başvurularınız Bankamız kredi kartı tahsis koşulları çerçevesinde değerlendirilerek kredi kartı tahsis koşullarını sağlamanız ve tarafınıza 400 TL’nin üzerinde limit verilebileceği hesaplandığı durumda, Bankamızca teyit edilecek aylık geliriniz uyarınca hesaplanacak güncel sektör limit boşluğunuz 400 TL’nin altında ise tarafınıza sıfır limite kadar Maximum Kart tahsis edilebilecektir. Bu uygulama için başvuru sırasında tercihiniz alınarak onayınıza istinaden sektör limit boşluğunuz olmasa dahi kartınız sıfır limite kadar düşük limitle üretilebilecek ve kredi kartının tahsis edildiği tarih itibarıyla 6 ay süresince sektörde oluşacak limit boşluğunuz takip edilerek kart limitiniz otomatik olarak yükseltilebilecektir.  Bu süreç içerisinde dilerseniz, diğer Bankalardaki kartlarınızın limitini düşürebilir veya ek gelir beyanı ile limit artış talebinizi Bankamıza ayrıca iletebilirsiniz.​

​Kredi kartı limitinizin ihtiyacınız doğrultusunda Bankamız tarafından periyodik olarak arttırılması için otomatik limit artış talimatı verebilirsiniz.

Limit artışı öncesinde tarafınıza bildirim yapılacak olup, itiraz etmemeniz halinde limit artırımı gerçekleştirilecektir.
 
Otomatik limit artış talimatınızı;
  • LIMIT yazıp 4402’ye SMS ile iletebilir ya da
  • Maximum Mobil’den Kartlarım ->Kart Ayarlarım ->Otomatik Limit Artışı menüsünden,
  • İşCep’ten Kartlar  ->Kart Ayarları  -> Kullanım Tercihleri  -> Otomatik Limit Artış Talimatı veya
  • İnternet Şubesinden Kartlarım ->Kart Ayarlarım ->Kullanım Tercihlerim->Otomatik Limit Artış Talimatı adımlarını izleyerek verebilirsiniz.​​


​Birden fazla kredi kartınız olduğunda, "Müşteri Limiti"niz devrede!


Müşteri limiti uygulaması sayesinde, birden fazla İş Bankası kredi kartınız olduğunda kartlarınızı tek bir limit üzerinden takip edebilirsiniz. Müşteri limiti sayesinde, aynı limiti kullanan birden fazla farklı tipte kredi kartınız olabilir ve kartlarınızın hesap kesim tarihlerini farklılaştırarak ödemelerinizi daha kolay takip edebilirsiniz. Bununla birlikte, sahip olduğunuz tüm kredi kartlarınızla yaptığınız harcamalarınız en fazla müşteri limiti kadar olabilecektir. Bir başka deyişle, size verilen kartlarınızın limit toplamı ne olursa olsun, yapacağınız harcamalarınızın müşteri limitini aşmaması gerekmektedir.

Örneğin,

Maximum Klasik Kart Limitiniz: 5.000 TL
Maximum Gold Kart Limitiniz: 8.000 TL
Müşteri Limitiniz: 13.000 TL

Gold kartınızı yalnızca 8.000 TL'ye kadar, klasik kartınızı limit aşımı uygulaması dışında 5.000 TL'ye kadar kullanabilirsiniz. Gold kartınızın 8.000 TL'lik limiti bittiğinde bundan sonraki işlemlerinizi 5.000 TL'lik limiti olan klasik kartınızla yapmanız gerekmektedir. Diyelim ki, müşteri limiti dahilinde Bankamızdan 6.000 TL'lik ilave bir kredi kartı daha aldınız. Bu durumda, müşteri limitiniz halen 13.000 TL ise, sahip olduğunuz her bir kredi kartını kendi limiti dahilinde kullanabileceksiniz. Ancak yaptığınız toplam harcamalar her bir kredi kartının kendi limiti dahilinde kalması şartıyla 13.000 TL'yi geçmemelidir.

Kullanılabilir müşteri limiti nedir?

Kullanılabilir müşteri limitiniz, tüm İş Bankası kredi kartlarınız ile yaptığınız alışveriş ve nakit çekme işlemlerinin toplamı müşteri limitinizden düşüldükten sonra kalan tutarı gösterir.

Müşteri limitimi ve kart limitlerimi nereden öğrenebilirim?

Müşteri limitinizi ve kart limitlerinizi İnternet Şubemizden, İşCep’ten, Maximum Mobil’den, Bankamatiklerimizden, 0850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizden ya da şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Müşteri limitiniz ve kart limitleriniz, kartınızla birlikte size iletilen kart teslim mektubu ve hesap özetiniz üzerinde de yer almaktadır. Kullanılabilir müşteri limitiniz kredi kartı hesap özetinizde bildirilecektir.

Kart/müşteri limitimi nasıl artırabilirim?

Kart limitinizi ve kart limitlerinizi artırma talebinizi şubelerimizden, Maximum Mobil, İşcep, İnternet Şubesi, Şubelerimiz veya Telefon Şubemiz kanalıyla Bankamıza iletebilirsiniz.

Talebiniz Bankamız tarafından değerlendirilecek ve uygun görülmesi durumunda limitiniz artırılacaktır.

Ek kartlarım da müşteri limitime dahil mi?

Gerek ortak limitli ek kartlarınız, gerekse farklı limitli ek kartlarınız ile yaptığınız işlemler müşteri limiti uygulamasına dahildir. Ek kartlarınızla yaptığınız alışveriş ve nakit çekme işlemleri bağlı olduğu asıl kartın limitinden ve kullanılabilir müşteri limitinizden düşülecektir. Farklı limitli ek kart sayesinde, ek kartınızın limitini dilediğiniz gibi değiştirip ek kartınızın harcamalarını sınırlandırabileceğinizi belirtmek isteriz.