​Birden fazla kredi kartınız olduğunda, artık "Müşteri Limiti"niz devrede!


Müşteri limiti uygulaması sayesinde, birden fazla İş Bankası kredi kartınız olduğunda kartlarınızı tek bir limit üzerinden takip edebilirsiniz. Müşteri limiti sayesinde, aynı limiti kullanan birden fazla farklı tipte kredi kartınız olabilir ve kartlarınızın hesap kesim tarihlerini farklılaştırarak ödemelerinizi daha kolay takip edebilirsiniz.

​Müşteri limiti nasıl belirlenir?

31 Ekim 2008 tarihi itibariyle, bir defaya mahsus olmak üzere, Bankamızdan sahip olduğunuz tüm kredi kartlarınızın limitleri toplanmış ve bu tutar müşteri limitiniz olarak belirlenmiştir. Daha sonraki ilave kart talepleriniz size müşteri limitiniz değiştirilmeden ilave bir kart daha verilerek karşılanmaktadır..Böylece, müşteri limitinizi aşmadan size verilmiş olan kartlar çeşitlendirilmekte ve harcamalarınızda her kartı kendi limitleri dahilinde istediğiniz gibi kullanabilmektesiniz.

31 Ekim 2008 tarihinden sonra aldığınız yeni kredi kartlarıyla size verilmiş olan tüm kartlarınızın limitini topladığınızda, bulduğunuz rakam müşteri limitinizden yüksek çıkabilir. Bu da sizi yanıltmasın. Bu durumda dikkat etmeniz gereken husus, size verilen tüm kredi kartlarınızla yaptığınız harcamalarınızın en fazla müşteri limiti kadar olabileceğidir. Yani başka bir ifadeyle, size verilen kartlarınızın limit toplamı ne olursa olsun, yapacağınız harcamalarınızın müşteri limitini aşmaması gerekmektedir.

Örneğin,

Maximum Klasik Kart Limitiniz: 5.000 TL
Maximum Gold Kart Limitiniz: 8.000 TL
31 Ekim 2008 tarihindeki Müşteri Limitiniz: 13.000 TL

Gold kartınızı yalnızca 8.000 TL'ye kadar, klasik kartınızı yalnızca 5.000 TL'ye kadar kullanabilirsiniz. Gold kartınızın 8.000 TL'lik limiti bittiğinde bundan sonraki işlemlerinizi 5.000 TL'lik limiti olan klasik kartınızla yapmanız gerekmektedir. Diyelim ki 17 Kasım 2008 tarihinde müşteri limiti dahilinde Bankamızdan 6.000 TL'lik ilave bir kredi kartı daha aldınız. Bu durumda müşteri limitiniz yine 13.000 TL olarak kalacak, sahip olduğunuz her bir kredi kartını kendi limiti dahilinde kullanabileceksiniz. Ancak yaptığınız toplam harcamalar her bir kredi kartının kendi limiti dahilinde kalması şartıyla 13.000 TL'yi geçmemelidir. 

Kullanılabilir müşteri limiti nedir?

Kullanılabilir müşteri limitiniz, tüm İş Bankası kredi kartlarınız ile yaptığınız alışveriş ve nakit çekme işlemlerinin toplamı müşteri limitinizden düşüldükten sonra kalan tutarı gösterir.

Müşteri limitimi ve kart limitlerimi nereden öğrenebilirim?

Müşteri limitinizi ve kart limitlerinizi Bankamatiklerimizden, İnternet Şubemizden, 0850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizden ya da şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Müşteri limitiniz ve kart limitleriniz, kartınızla birlikte size iletilen kart teslim mektubu ve hesap özetiniz üzerinde de yer almaktadır. Kullanılabilir müşteri limitiniz kredi kartı hesap özetinizde bildirilecektir.

Kart/müşteri limitimi nasıl artırabilirim?

Kart limitinizi ve kart limitlerinizi artırma talebinizi şubelerimizden, İnternet Şubemiz'den, İşCep'ten veya Telefon Şubemiz'den Bankamıza iletebilirsiniz.

Talebiniz Bankamız tarafından değerlendirilecek ve uygun görülmesi durumunda limitiniz artırılacaktır.

Ek kartlarım da müşteri limitime dahil mi?

Gerek ortak limitli ek kartlarınız, gerekse farklı limitli ek kartlarınız ile yaptığınız işlemler müşteri limiti uygulamasına dahildir. Ek kartlarınızla yaptığınız alışveriş ve nakit çekme işlemleri her zaman olduğu gibi kart limitinizden ve kullanılabilir müşteri limitinizden düşülecektir. Farklı limitli ek kart sayesinde, ek kartınızın limitini dilediğiniz gibi değiştirip ek kartınızın harcamalarını sınırlandırabileceğinizi tekrar hatırlatmak isteriz.

Maximum Kart'a Başvurun