Maximum Kart'ınızla yaptığınız tek ödemeli alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Peşin işlemleri taksitlendirme talebinizi hesap kesim tarihinize kadar Maximum Mobil uygulaması üzerinden, İşCep'ten, İnternet Şubemizden, 0850 724 0 724'den ya da şubelerimizden iletmeniz yeterli.

 
Peşin Faiz Tablosu
Taksit Sayısı 50 TL ve Üzeri
3 % 2,12*
4 % 2,92*
6 % 4,58*
9 % 7,01*
10 % 7,90*
12 % 9,56*
18 % 14,66*
 

* KKDF ve BSMV hariç olarak belirtilmektedir.

​• Maximum Mobil uygulaması üzerinden > Kartlarım > işlemlerim adımlarını takip ederek,
• İşCep’ten > Kartlarım > Harcamalarım adımlarını takip ederek,
• İnternet Şubemizden > Kredi Kartlarım > Kampanyalar > Taksitlendir / Ertele menüsüne ulaşarak,
• 0850 724 0 724 Telefon Şubemizden müşteri temsilcisine bağlanarak,
• Şubelerimize başvurarak
talebinizi iletebilirsiniz.

Uygulama Koşulları:

1. 10 Mart 2007 tarihinde 26458 no’lu Resmi Gazete’de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte yer alan taksitlendirilebilir sektörlerden yaptığınız 50 TL ve üzeri peşin alışverişlerinizi 3, 4, 6, 9, 10, 12 ya da 18 ay taksitlendirebilirsiniz.
2. Taksitlendirme talebinizi, alışverişinizi takip eden işgünü ve alışverişi gerçekleştirdiğiniz kredi kartınızın hesap kesim tarihinden önce iletmeniz gerekmektedir.
3. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımları haricinde 3, 4, 6, 9, 10, 12, 18 ay taksit uygulanabilir.
4. Sanal kartınızla yaptığınız veya ek kartlarınızla yapılan alışverişleriniz için de taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz.
5. Taksitlendirme işlemleri; yalnızca, hesap özetinize TL olarak yansıyan alışverişler için gerçekleştirilebilmektedir.
6. Her bir alışverişiniz için ayrı ayrı taksitlendirme talebinde bulunabilir, dilediğiniz sayıda alışverişinizi taksitlendirebilirsiniz.
7. Her bir alışverişiniz için bir defa taksitlendirme yapılabilmektedir.
8. Taksitlendirdiğiniz işleminizi erken kapatmak istediğinizde, erken ödenen gün sayısı dikkate alınarak tahsil edilen peşin faiz tutarı üzerinden iade yapılmaktadır.
9. Taksitlendirme işlemi yapılan kredi kartının hesap kesim tarihi, ancak son taksit ödendikten sonra değiştirilebilmektedir.
10. Talebiniz, alışveriş tutarının ilgili kredi kartınıza borç kaydedilmesinden sonra gerçekleştirilebilmektedir. Bu süreç; İş Bankası Pos cihazları üzerinden gerçekleştirilen alışverişler için en erken takip eden gün, Başka Banka POS cihazları üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde ise, alışverişiniz bankalararası takas sistemi aracılığıyla kartınıza borç kaydedileceğinden, alışveriş tarihini takip eden 2 işgününü bulabilmektedir. Talebinizi bu süre sonunda iletmeniz halinde işleminiz gerçekleştirilebilecektir.
11. Taksitlendirme talebiniz yalnızca tarafınızca belirlenen ve Banka sisteminde kayıtlı olan hesap kesim tarihine kadar alınabilmektedir. Herhangi bir hesap dönemine ait kredi kartı hesap özetinizin düzenlenme tarihinin haftasonları, resmi tatiller gibi nedenlerle değişiklik göstermesi, bu uygulama kapsamında talebinizi iletmeniz gereken en son tarih olan hesap kesim tarihini değiştirmemektedir.
12. Bankamatik Kartı ile yapılan alışverişler taksitlendirme uygulamasına dahil değildir.
13. Bireysel özellikli kredi kartları ile yapılan alışverişler taksitlendirme uygulamasına dahildir.
14. Taksitlendirme işlemleri için alınmakta olan peşin faiz, ilk hesap kesim tarihinde kredi kartınıza ilk taksit ile birlikte yansıtılacaktır.
15. Yasal mevzuat gereği taksitlendirme işlemi yapılamayan ve azami taksit uygulanan sektörlere aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

 
 
 
Sektör/Ürün Azami Vade
Kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünler Taksit Uygulanmaz
Elektronik Eşya ve Tablet alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalar 3, 4, 6 Ay
Sağlık ürünü alımlarında 3, 4, 6, 9 Ay
Fiyatı 3.500 TL’ye kadar olan televizyon alımlarında, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda ve vergi ödemelerinde 3, 4, 6, 9, 12 Ay
Elektrikli Eşya ve Mobilya alımlarında 3, 4, 6, 9, 10, 12, 18 Ay
 
Taksitlendirme
Ödeme Taksitlendirme Hesap Makinesi
Taksitlendirme ve Hesaplama
TL (Örnek: 500,00)
Maximum Kart'a Başvurun