Maximum Kart'ınızla yaptığınız tek ödemeli alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Peşin işlemleri taksitlendirme talebinizi hesap kesim tarihinize kadar Maximum Mobil uygulaması üzerinden, İşCep'ten, İnternet Şubemizden, 0850 724 0 724'den ya da şubelerimizden iletmeniz yeterli.

 
Peşin Faiz Tablosu
Taksit Sayısı 50 TL ve Üzeri
3 % 2,45*
6 % 5,25*
 

* KKDF ve BSMV hariç olarak belirtilmektedir.


 

 
Taksitlendirme Talep Edebileceğiniz Kanallar:

• Maximum Mobil uygulaması üzerinden > Kartlarım > işlemlerim adımlarını takip ederek,
• İşCep’ten > Kartlarım > Harcamalarım adımlarını takip ederek,
• İnternet Şubemizden > Kredi Kartlarım > Kampanyalar > Taksitlendir / Ertele menüsüne ulaşarak,
• 0850 724 0 724 Telefon Şubemizden müşteri temsilcisine bağlanarak,
• Şubelerimize başvurarak
talebinizi iletebilirsiniz.

 
Uygulama Koşulları:

1. Tüm işyerlerinden yaptığınız 50 TL ve üzeri peşin alışverişlerinizi 3 veya 6 ay taksitlendirebilirsiniz. 
2. Taksitlendirme talebinizi, alışverişinizi takip eden işgünü ve alışverişi gerçekleştirdiğiniz kredi kartınızın hesap kesim tarihinden önce iletmeniz gerekmektedir. 
3. Sanal kartınızla yaptığınız veya ek kartlarınızla yapılan alışverişleriniz için de taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz. 
4. Taksitlendirme işlemleri; yalnızca, hesap özetinize TL olarak yansıyan alışverişler için gerçekleştirilebilmektedir. 
5. Her bir alışverişiniz için ayrı ayrı taksitlendirme talebinde bulunabilir, dilediğiniz sayıda alışverişinizi taksitlendirebilirsiniz. 
6. Her bir alışverişiniz için bir defa taksitlendirme yapılabilmektedir. 
7. Taksitlendirdiğiniz işleminizi erken kapatmak istediğinizde, erken ödenen gün sayısı dikkate alınarak tahsil edilen peşin faiz tutarı üzerinden iade yapılmaktadır.
8. Taksitlendirme işlemi yapılan kredi kartının hesap kesim tarihi, ancak son taksit ödendikten sonra değiştirilebilmektedir. 
9. Talebiniz, alışveriş tutarının ilgili kredi kartınıza borç kaydedilmesinden sonra gerçekleştirilebilmektedir. Bu süreç; İş Bankası Pos cihazları üzerinden gerçekleştirilen alışverişler için en erken takip eden gün, Başka Banka POS cihazları üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde ise, alışverişiniz bankalararası takas sistemi aracılığıyla kartınıza borç kaydedileceğinden, alışveriş tarihini takip eden 2 işgününü bulabilmektedir. Talebinizi bu süre sonunda iletmeniz halinde işleminiz gerçekleştirilebilecektir.
10. Taksitlendirme talebiniz yalnızca tarafınızca belirlenen ve Banka sisteminde kayıtlı olan hesap kesim tarihine kadar alınabilmektedir. Herhangi bir hesap dönemine ait kredi kartı hesap özetinizin düzenlenme tarihinin haftasonları, resmi tatiller gibi nedenlerle değişiklik göstermesi, bu uygulama kapsamında talebinizi iletmeniz gereken en son tarih olan hesap kesim tarihini değiştirmemektedir.
11. Cep telefonunuza iletilen referans kodunu 4402’ye ileterek SMS ile yapacağınız taksitlendirme başvurularınız bir sonraki gün gerçekleştirildiğinden, hesap kesim tarihinizde taksitlendirme taleplerinizi İnternet Şubemiz, 0850 724 0 724 ya da Şubelerimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.
12. Bankamatik Kartı, Vadematik Kart ve Maximum Şirket Kredi Kartı ile yapılan alışverişler taksitlendirme uygulamasına dahil değildir.
13. Yasal düzenlemeler gereği, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurtdışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksitlendirme ya da erteleme yapılmamaktadır.
14. Yasal mevzuat gereği, kuyum sektörüne uygulanabilecek azami taksit sayısına sınırlama getirilmiş olup, söz konusu sektörde taksitlendirme uygulamamız azami 3 taksit için geçerlidir.
15. SMS ile taksitlendirme başvurularında Bankamıza gönderilen her bir SMS için GSM operatörleri tarafından 1 SMS karşılığı ücret tahsil edilmektedir.
16. Taksitlendirme işlemleri için alınmakta olan peşin faiz, ilk hesap kesim tarihinde kredi kartınıza ilk taksit ile birlikte yansıtılacaktır.
Maximum Kart'a Başvurun