Maximum Kart'ınızla yaptığınız peşin alışverişlerinizi taksitlendirerek daha uzun vadelerde rahatça ödeyebilirsiniz.

Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Peşin işlemleri taksitlendirme talebinizi hesap kesim tarihinize kadar;
• Maximum Mobil uygulaması üzerinden > Kartlarım > işlemlerim adımlarını takip ederek,
• İşCep’ten > Kartlarım > Harcamalarım adımlarını takip ederek,
• İnternet Şubemizden > Kredi Kartlarım > Kampanyalar > Taksitlendir / Ertele menüsüne ulaşarak,
• 0850 724 0 724 Telefon Şubemizden müşteri temsilcisine bağlanarak,
• Şubelerimize başvurarak

iletebilirsiniz.

Taksitlendirme İşlemlerinde Faiz Oranları

Peşin olarak yaptığınız 50 TL ve üzeri işlemlerinizi hesap kesim tarihinden önce taksitlendirmek isterseniz uygulanacak faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

 
Faiz Tablosu
Taksit Sayısı 50 TL ve Üzeri
3 % 2,25*
4 % 2,25*​
5 % 2,25*​
6 % 2,25*
9 % 2,25*
10 % 2,25*
11 % 2,25*
12 % 2,25*
18 % 2,25*​
 

* KKDF ve BSMV dahil olarak belirtilmektedir.​

Maximum.com.tr sitemizde yer alan faiz tablosunda verilen bilgiler gösterge niteliğinde olup, işlem anında gösterilen ödeme tabloları, ücret ve faiz bilgileri esastır.

 

Uygulama Koşulları:

1. 10 Mart 2007 tarihinde 26458 no’lu Resmi Gazete’de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte yer alan taksitlendirilebilir sektörlerden yaptığınız 50 TL ve üzeri peşin alışverişlerinizi 3, 4, 6, 9, 10, 12 ya da 18 ay taksitlendirebilirsiniz.

2. Taksitlendirme talebinizi, alışverişinizi takip eden işgünü ve alışverişi gerçekleştirdiğiniz kredi kartınızın hesap kesim tarihinden önce iletmeniz gerekmektedir. 

3. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.

4. Sanal kartınızla yaptığınız veya ek kartlarınızla yapılan alışverişleriniz için de taksitlendirme talebinde bulunabilirsiniz. 

5. Taksitlendirme işlemleri; yalnızca, hesap özetinize TL olarak yansıyan alışverişler için gerçekleştirilebilmektedir. 

6. Her bir alışverişiniz için ayrı ayrı taksitlendirme talebinde bulunabilir, dilediğiniz sayıda alışverişinizi taksitlendirebilirsiniz. 

7. Her bir alışverişiniz için bir defa taksitlendirme yapılabilmektedir. 

8. İade ya da kısmi iade olan peşin işlemler taksitlendirilemez.

9. Taksitlendirdiğiniz işleminizi erken kapatmak istediğinizde, erken ödenen gün sayısı dikkate alınarak tahsil edilen peşin faiz tutarı üzerinden iade yapılmaktadır. 

10. Taksitlendirme işlemi yapılan kredi kartının hesap kesim tarihi, ancak son taksit ödendikten sonra değiştirilebilmektedir. 

11. Talebiniz, alışveriş tutarının ilgili kredi kartınıza borç kaydedilmesinden sonra gerçekleştirilebilmektedir. Bu süreç; İş Bankası Pos cihazları üzerinden gerçekleştirilen alışverişler için en erken takip eden gün, Başka Banka POS cihazları üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerde ise, alışverişiniz bankalararası takas sistemi aracılığıyla kartınıza borç kaydedileceğinden, alışveriş tarihini takip eden 2 işgününü bulabilmektedir. Talebinizi bu süre sonunda iletmeniz halinde işleminiz gerçekleştirilebilecektir.

12. Peşin işlemlerin taksitlendirilmesi/ertelenmesi uygulaması kapsamında provizyonda bekleyen işlemler için Maximum Mobil uygulaması üzerinden peşin işlemlerin ertelenmesi veya sonradan taksitlendirilmesi talimatı alınabilmektedir. 

13. Taksitlendirme talebiniz yalnızca tarafınızca belirlenen ve Banka sisteminde kayıtlı olan hesap kesim tarihine kadar alınabilmektedir. Herhangi bir hesap dönemine ait kredi kartı hesap özetinizin düzenlenme tarihinin haftasonları, resmi tatiller gibi nedenlerle değişiklik göstermesi, bu uygulama kapsamında talebinizi iletmeniz gereken en son tarih olan hesap kesim tarihini değiştirmemektedir.

14. Peşin işlem taksitlendirme işleminin iptali ilgili kartın hesap kesim tarihine kadar Maximum Mobil, Internet Şubesi, Çağrı Merkezi ve Şubeler aracılığıyla yapılabilmektedir. 

15. Bankamatik Kartı ile yapılan alışverişler taksitlendirme uygulamasına dahil değildir.

16. Bireysel özellikli kredi kartları ile yapılan alışverişler taksitlendirme uygulamasına dahildir.

17. Taksitlendirme işlemleri için akdi faiz oranı uygulanmaktadır. Peşin işlem tutarı üzerinden hesaplanan faiz, toplam işlem tutarına eklenerek taksitler halinde ilgili hesap özetlerine yansıtılır. 


Hangi Sektörde Kaç Ay Vade ile Taksitlendirme Yapabilirim?

Sektör/Ürün

Azami Vade

Kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünler

Taksit Uygulanmaz

Havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili harcamalar

3  Ay

Elektronik Eşya (TV alımları, video kamera, ses sistemleri vb), Tablet alımlarında​

3, 4 Ay

Sağlık ürünü alımlarında, Elektrikli Eşya, Mobilya alımlarında

3, 4, 6, 9 Ay


Taksitlendirme
Ödeme Taksitlendirme Hesap Makinesi
Kredi Kartı Taksitlendirme ve Hesaplama
TL (Örnek: 500,00)
Maximum Kart'a Başvurun