POAŞ Öde Geç


Maximum Mobil’den Öde Geç uygulamasıyla mobil Öde Geç anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarından yapacağınız benzin ve dizel yakıt alımlarınızda aracınızdan inmeden ödemenizi yapabilir, müşteri numaranıza bağlı puan havuzundaki mevcut MaxiPuan’larınızı kullanabilir, hayatınıza hız ve kolaylık katabilirsiniz.

 

Petrol Ofisi istasyonlarında Öde-Geç ile yakıt ödemesi nasıl yapılır?


Maximum Mobil’den Öde Geç ile mobil ödeme yapabilmek için istasyona yakıt alımına gelmeden önce;

• İş Bankası Maximum Mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirin ve aktivasyon yapın. İş Bankası müşterisi olmasanız dahi aktivasyon yaparak diğer banka kredi kartlarınızı Maximum Mobil’e ekleyebilirsiniz.
• Petrol Ofisi’nde Öde Geç ile mobil ödeme yapabilmek için bir kereye mahsus Maximum Mobil üzerinden plakanızla kayıt olun. Kayıt için;
    - Maximum Mobil Fırsatlar sekmesinde yer alan Araçta Öde menüsünü seçin ve Petrol Ofisi Öde Geç bölümüne girin
    - Öde Geç aktivasyon bilgi ekranlarını takip edin.
    - Plakanızı girip başvurarak aktivasyonunuzu yapın.
    - Başvurunun alındığı ve mobil ödemenin bir sonraki günden itibaren yapılabileceği bilgisi tarafınıza iletilecektir.

İstasyonda yakıt alırken;

• İstasyon görevlisine Maximum Mobil ile ödeme yapmak istediğinizi belirtin

• İstasyon görevlisi plakanızı girerek işleme başlar. Plakanızın doğru girilmesi mobil ödeme yapabilmeniz için gereklidir.

• İstasyon görevlisi tarafından plakanız doğru girildikten sonra, plaka bilginiz Öde Geç sisteminde kayıtlıysa, Maximum Mobil uygulamanız kapalı bile olsa cep telefonunuza bildirim (Push Notification) gelecektir.
Maximum Mobil üzerinden, herhangi bir bildirim (Push Notification) gelmeden Öde Geç operasyonlarına başlamak istiyorsanız Maximum Mobil uygulamasında yer alan Araçta Öde ekranı üzerinde bulunan Petrol Ofisi Öde Geç düğmesine basarak ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

• Açılan ekranda şifrenizi girip ödeme yapacağınız İş Bankası veya diğer banka kredi kartınızı seçin. Ekranda tüm İş Bankası kartlarınızı (Kredi Kartı, Bankamatik Kartı, Ön Ödemeli Maxipara Kartlar Şirket Kredi Kartları vb.) ve Maximum Mobil’e daha önce eklemiş olduğunuz yurtiçi diğer banka kredi kartlarını görüntüleyebilirsiniz. Ekran üzerinde sanal kart ve yabancı para kartları gösterilmeyecektir. 300 TL ön provizyon için ilgili kredi kartı bankasından onay talep edilir. Kredi kartında bakiye yetersizse ya da başka bir sorun varsa tarafınıza uyarı gönderilir. Ön provizyon tutarını işleminiz öncesinde Öde Geç menüsünden tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

• Yakıt dolumu tamamlandığında işlemin provizyonu bankanıza gönderilir ve uygulama üzerinden tarafınıza yakıt dolumu işleminin tamamlandığı ve tutar bilgisi iletilir.
• Bu süreçte her hangi bir hata olması durumunda istasyon görevlisine işlemin mobil ödeme ile tamamlanamadığı bilgisi iletilecektir. Bu şekilde bir sorun olması durumunda ödemenizi kasadan tamamlayabilirsiniz. Mobil Ödeme işlemine ilişkin varsa kartınıza yansıyan borç tutarı iptal edilecektir. Herhangi bir sorun durumunda Bankamız ile irtibat kurabilirseniz gerekli düzeltmenin yapıldığını biz de size teyit edebiliriz.
• Diğer banka kartları ile yapılan harcamalarda yakıt tutarı ertesi gün karta yansıyacaktır.


Önemli Bilgi:


• Lütfen istasyondayken telefonunuzu yalnızca arabanızın içindeyken kullanın.

• Mobil ödeme yapma hizmetinden vazgeçmek istiyorsanız Öde Geç ana ekranından kayıtlı olan plakanızı silebilir ya da güncelleyebilirsiniz.

• Halihazırda Positive Card ya da Öde Geç kullanıcısıysanız Maximum Mobil üzerinden uygulamadan yararlanabilmeniz için, uygulama üzerinden plaka kaydınızı yeniden yapmanız gerekecektir.
 ​

 

Maximum Kart'a Başvurun