OPET Araçta Ödeme


 opet-aracta-odeme


Maximum Mobil üzerinde yer alan Opet Araçta Ödeme ile uygulamaya dahil Opet istasyonlarından yapacağınız akaryakıt alımlarınızda araçtan inmeden ödemenizi yapabilir, hayatınıza hız ve kolaylık katabilirsiniz.

OPET Araçta Ödeme İşlemi yapmak için yakıt almadan önce;


• İş Bankası Maximum Mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirin ve aktivasyon yapın. İş Bankası müşterisi olmasanız dahi aktivasyon yaparak diğer banka kredi kartlarınızı Maximum Mobil’e ekleyebilirsiniz. İş Bankası müşterisi iseniz mevcut İş Bankası kartlarınızı giriş yaptıktan sonra başka bir işleme gerek kalmaksızın görebileceksiniz.
• OPET Araçta Ödeme işlemi yapabilmek için bir kereye mahsus uygulama üzerinden plakanızı kaydedin. Bunun için; Fırsatlar sekmesinde yer alan Araçta Öde menüsünden OPET Araçta Ödeme’ye girin ve yönlendirmeleri takip edin.
• Plakanızı kaydederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İstasyonda yakıt alırken;


• Akaryakıt satış görevlisi plakanızı girerek işleme başlar. Plakanızın doğru girilmesi mobil ödeme yapabilmeniz için gereklidir.
• İstasyon görevlisi tarafından plakanız doğru girildikten sonra, plaka bilginiz OPET Mobil Ödeme sisteminde kayıtlıysa Maximum Mobil uygulamanız kapalı dahi olsa cep telefonunuza Push Notification (Bildirim) gelecektir.
• Telefonunuza ilk önce yakıt dolumu başladığında daha sonra ise yakıt dolumu tamamlandığında 2 ayrı bildirim gelecektir.
• Dolum sürecini Maximum Mobil uygulamanız açık olarak veya kapalı durumda takip edebilirsiniz. Yakıt dolumu tamamlandığında gelen bildirime tıklayarak (veya hali hazırda Maximum Mobil OPET Mobil Ödeme menüsünde iseniz ekrandaki yönlendirmeleri takip ederek) ödeme yapmak istediğiniz kartınızı seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ekranda tüm İş Bankası kartlarınızı (Kredi Kartı, Bankamatik Kartı, Ön Ödemeli Maxipara Kartlar Şirket Kredi Kartları vb.) ve Maximum Mobil’e daha önce eklemiş olduğunuz yurtiçi diğer banka kartlarını görüntüleyebilirsiniz.
• Ödeme sırasında varsa MaxiPuanlarınızı da kullanabilirsiniz; bunun için ödeme sırasında kart seçimi adımında MaxiPuan Kullan seçeneğini aktif ederek varsa kullanmak istediğiniz MaxiPuan tutarını yazmanız yeterlidir. Bu durumda belirttiğiniz MaxiPuan tutarı MaxiPuanlarınızdan karşılanacak, kalan tutar kartınıza borç kaydedilecektir.
• Yakıt dolumu tamamlandığında işlem kartınıza borç kaydedilir. İstasyon görevlisine de bu bilgi iletilir; istasyon görevlisinin fişi üzerinde işlemin mobil ödeme ile tamamlandığı bilgisi yer alır. Bu andan sonra istasyondan istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.
• Bu süreçte her hangi bir hata olması durumunda istasyon görevlisine işlemin mobil ödeme ile tamamlanamadığı bilgisi iletilecektir. Bu şekilde bir sorun olması durumunda ödemenizi kasadan tamamlayabilirsiniz. Mobil Ödeme işlemine ilişkin varsa kartınıza yansıyan borç tutarı iptal edilecektir. Herhangi bir sorun durumunda Bankamız ile irtibat kurabilirseniz gerekli düzeltmenin yapıldığını biz de size teyit edebiliriz.


Önemli Bilgi


• OPET Araçta Ödeme yapma hizmetinden vazgeçmek istiyorsanız Maximum Mobil üzerinden kayıtlı olan plakanızı silebilirsiniz.
• Lütfen istasyondayken telefonunuzu yalnızca arabanızın içindeyken kullanın. 

Maximum Kart'a Başvurun