Maximum Mobil üzerinde yer alan Aytemiz Mobil Ödeme ile Aytemiz istasyonlarından yapacağınız akaryakıt alımlarınızda araçtan inmeden ödemenizi yapabilir, hayatınıza hız ve kolaylık katabilirsiniz.

Aytemiz Mobil Ödeme İşlemi yapmak için yakıt almadan önce;

• İş Bankası Maximum Mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirin ve aktivasyon yapın. İş Bankası müşterisi olmasanız dahi aktivasyon yaparak diğer banka kredi kartlarınızı Maximum Mobil’e ekleyebilirsiniz. İş Bankası müşterisi iseniz mevcut İş Bankası kartlarınızı giriş yaptıktan sonra başka bir işleme gerek kalmaksızın görebileceksiniz.
• Aytemiz Mobil Ödeme işlemi yapabilmek için bir kereye mahsus uygulama üzerinden plakanızı kaydedin. Bunun için; Fırsatlar sekmesinde yer alan Araçta Öde menüsünden Aytemiz Mobil Ödeme’ye girin ve araç plakanızı ekrandaki alana girin ve kaydedin.
• Plakanızı kaydederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yakıt alırken;

• Yakıt almak istediğiniz aracınızın plakasını seçip Bakiye Yükle menüsünden almak istediğiniz yakıt tutarını belirleyin.
• Ödeme yapmak istediğiniz kartınızı seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ekranda tüm İş Bankası kartlarınızı (Kredi Kartı, Bankamatik Kartı, Ön Ödemeli Maxipara Kartlar Şirket Kredi Kartları vb.) ve Maximum Mobil’e daha önce eklemiş olduğunuz yurtiçi diğer banka kredi kartlarını görüntüleyebilirsiniz.
• Ödeme sırasında varsa MaxiPuanlarınızı da kullanabilirsiniz; bunun için ödeme sırasında kart seçimi adımında MaxiPuan Kullan seçeneğini aktif ederek varsa kullanmak istediğiniz MaxiPuan tutarını yazmanız yeterlidir. Bu durumda belirttiğiniz MaxiPuan tutarı MaxiPuanlarınızdan karşılanacak, kalan tutar kartınıza borç kaydedilecektir.
• Ödeme tamamlandıktan sonra 12 saat geçerli kodunuz oluşturulacaktır. Kodunuzu daha sonra kullanmak isterseniz Aytemiz Mobil Ödemeye girdiğinizde “Aktif Kodlar” kısmında görülebilir olacaktır. Aynı plakaya veya kayıt edilen diğer plakalara birden çok akaryakıt kodu oluşturulabilir ve ayrı ayrı kullanılabilir. Kod oluştuğunda işlem tutarı kadar önprovizyon açılacak olup; istasyonda alacağınız akaryakıt tutarı kod tutarından daha düşük ise aradaki fark kadarlık önprovizyon kapanacak, akaryakıt tutarı kartınıza borç kaydedilecektir. Kodu kullanarak 12 saat içerisinde akaryakıt ödemesi gerçekleştirmezseniz önprovizyon tutarı tümü ile kapatılacaktır.
• Yakıt almak için istasyona geldiğinizde daha önce Maximum Mobil’de oluşturduğunuz veya istasyona geldiğinizde oluşturacağınız yeni kodu istasyon görevlisine söyleyerek yakıt alım işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Önemli Bilgi

• Aytemiz Mobil Ödeme yapma hizmetinden vazgeçmek istiyorsanız Maximum Mobil üzerinden kayıtlı olan plakanızı silebilirsiniz.
• Lütfen istasyondayken telefonunuzu yalnızca arabanızın içindeyken kullanın.

​ ​​

Maximum Kart'a Başvurun