Maximum ile Yurt Dışı Çıkış Harcı Ödeme Nasıl Yapılır?


Banka Şubesine gitmenize gerek kalmaksızın ve havalimanında sıra beklemeden yurt dışı çıkış harcı ödemeleriniz için İşCep ve İnternet Şubemiz olmak üzere online kanallarımızı kullanabilirsiniz. İşCep ve İş Bankası İnternet Şubesi üzerinde arama butonuna “Yurt Dışı Çıkış Harcı” yazarak ya da Ödemeler menüsü alanında “Vergi ve Devlet Ödemeleri> Harç> 9014- YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI adımlarını takip ederek Maximum kredi kartlarınız ile 7 gün 24 saat yurt dışı çıkış harcı ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

(*Not: Vergi, harç ve fatura ödemeleri Maximum Mobil uygulamasından kaldırılmıştır.)

Maximum ile Hangi Yurt Dışı Çıkış Harcı Türleri Ödenir?


Yurt Dışı Çıkış Harcı Ödeme Kanalları 


       Maximum Mobil İle Yurt Dışı Çıkış Harcı Ödeme

(*Not: Vergi, harç ve fatura ödemeleri Maximum Mobil uygulamasından kaldırılmıştır.)

       İşcep İle Yurt Dışı Çıkış Harcı Ödeme

İşCep​ üzerinde Ödemeler menüsü alanında “Vergi ve Devlet Ödemeleri> Harç> 9014- YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI adımlarını takip ederek yurt dışı çıkış harcı ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

       Vergi Dairesi ile Yurt Dışı Çıkış Harcı Ödeme


Gelir İdaresi Başkanlığı internet sayfası üzerinde anlaşmalı bankalar aracılığı ile yurt dışına çıkış harcı ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt Dışı Çıkış Harcı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


Yurt Dışı Çıkış Harcı Nedir?

Yurt Dışı Çıkış Harcı, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile yurt dışına çıkış yaparken ödenmesi gereken bir vergi türüdür.

Yurt Dışı Çıkış Harcı 2024 Ne Kadar?

Güncel Yurt Dışı Çıkış Harcı bedeli 150 TL’dir.

Yurt Dışı Çıkış Harcı Mobil Bankacılıkla Ödenir Mi?

Yurtdışı seyahatiniz öncesi yurt dışı çıkış harcı ödemesi için havalimanına ulaşmadan önce anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödemenizi gerçekleştirebilir veya havalimanındaki gişeler üzerinden harç ödemesi yapabilirsiniz. 

Yurt Dışı Çıkış Harcı Kredi Kartı ile Ödenir Mi?

Anlaşmalı bankaların kredi kartları ile Gelir İdaresi başkanlığı internet sayfası üzerinden ya da kart sahibi olduğunuz bankanın online kanalları üzerinden yurt dışı çıkış harcı ödemesi gerçekleştirilebilir.

Yurt Dışı Çıkış Harcı Dekontuna Nereden Ulaşılır?

İşCep ve İnternet Şubemiz üzerinden Harç ödemenizi gerçekleştirmenizin ardından ödeme sonrasındaki bilgilendirme sayfasında ya da menü üzerinde Belgelerim alanından ödeme dekontuna ulaşabilirsiniz.

Yeşil Pasaport Sahipleri Yurt Dışı Çıkış Harcı Öder Mi?

Evet, yeşil pasaport sahipleri de yurt dışı seyahatleri öncesi yurt dışına çıkış harcını ödemekle yükümlüdür.

Yurt Dışı Çıkış Harcı Ödenmezse Ne Olur?

Yurtdışı çıkış harcının ödenmemesi halinde pasaport kontrolü aşamasında bu durumu tespit edilir ve yurtdışına çıkışınız engellenir. Bu yüzden pasaport kontrolü aşamasına gelmeden önce yurt dışına çıkış harcı ödemesini gerçekleştirmiş olmanız gerekir. İşCep ve internet Şubemiz üzerinden kolaylıkla harç ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.