Taksitli Alışveriş*: Maximum Kredi Kartınız ile, Türkiye genelinde sayısı 600.000'i aşan Maximum üye kuruluşlarından taksitli alışveriş yapabilir, taksitli alışverişlerinizde işyeri ile anlaşma koşuluna göre değişebilen oranlarda MaxiPuan kazanabilirsiniz.

Ayrıca, Maximum Fırsat uygulamamız sayesinde, uygulamaya dahil üye kuruluşlarda vade farklı taksitli satış imkanından faydalanabilirsiniz. Bu durumda, satın aldığınız ürünün vade farklı satış tutarı aylık eşit taksitler halinde kredi kartından ödenmektedir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik kapsamında 15.08.2018 tarihinde 30510 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yasal düzenleme ile kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımlarındaki taksitlendirme süreleri aşağıdaki:
gibi olmuştur:

• Kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.
• Elektronik eşya alımlarında azami 3 ay vade uygulanır.
• Bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık ve konaklama ile ilgili harcamalarda azami 6 ay vade uygulanır. Sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde azami 9 ay vade uygulanır.
• Diğer harcamalarda azami 12 ay vade uygulanır.

Yasal sınırlamalar nedeniyle Ticari Kredi Kartları ve Vadematik ile yapılan taksitli işlemlerde azami vade 9 aydır.

Maximum üye işyerlerinde söz konusu yasal düzenlemeye aykırı olarak taksitli satış yapılması durumunda sorumluluk üye işyerlerine aittir.

Ödemesi Kolay: Ödemelerinizi kolayca, zamanınızı ve paranızı en verimli şekilde kullanarak yapabilirsiniz.

Maximum Kart'a sahip olmak için buraya tıklayabilir, İnternet Şubemizden veya 0850 724 0 724 numaralı Telefon Şubemizden başvurunuzu yapabilir ya da size en yakın  şubemize uğrayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.

 
Maximum Kart'a Başvurun