​Maximum Mobil ile Android 5.0 ve üzeri işletim sistemine sahip ve NFC (Yakın Alan İletişimi)  uyumlu cep telefonunuzu kullanarak kredi kartınız yanınızda olmasa bile temassız ödeme yapabilirsiniz.

Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

Maximum Mobil uygulaması üzerinden İş Bankası kartınızın mobil temassız özelliğini aktifleştirerek, Android 5.0 ve üzeri işletim sistemli NFC özelliğine sahip cep telefonlarınız ile temassız okuyucu özelliğine sahip tüm POS cihazlarınızda temassız alışveriş yapabilirsiniz.

Mobil temassız özelliğini aktifleştirmeniz sırasında kredi kartları için mobil temassız kartınız ile kullanacağınız aylık mobil temassız limitinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu limit kapsamında işlem gerçekleştirebilirsiniz. Mobil temassız kartınızın telefonunuza anında yüklenmesi ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 750 TL altındaki mobil temassız alışverişlerinizi şifresiz olarak, 750 TL ve üzerindeki mobil temassız alışverişlerinizi ise POS cihazı üzerinden mobil temassız özelliği kazandırdığınız kartınızın kart şifresini girerek tamamlayabilirsiniz.

Mobil temassız özelliğini bir kez aktifleştirdikten sonra her işlem için Maximum Mobil uygulamasını tekrar açmaya gerek olmadan temassız ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aktif bir internet bağlantınız bulunmasa dahi Bankamızın belirlediği adet ve tutarda mobil temassız işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem adet sınırını doldurmanız durumunda yeni haklarınızın yüklenmesi için aktif bir internet bağlantınızın bulunması gerekmektedir.

Güvenliğiniz için cep telefonunuz aracılığıyla yaptığınız temassız işlemlerde POS slibi üzerinde Bankamız tarafından oluşturulan dijital kart numaranızın son dört hanesi yer alacaktır. Mobil temassız işlemlerinizi fiziki kart hareketlerinizden takip edebilirsiniz. Borç ödeme işlemini yine ilgili fiziki kartınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil temassız özelliği Bankamatik Kartlarına da eklenebilmektedir. Bankamatik kartlarınıza Mobil temassız özelliği eklediğinizde günlük işlem limitiniz 750 TL olarak belirlenmektedir.

Dilediğiniz takdirde kartınızın mobil temassız limitini değiştirebilir ya da mobil temassız harcama özelliğini kapatabilirsiniz.

* Troy logolu kartlarda ve aidatsız kartlarda mobil temassız özelliği bulunmamaktadır.

Bankamız bireysel nitelikli kredi kartları, Bankamatik ve MaxiPara kartlar ile İşCep ya da Maximum Mobil’den TR Karekod ile ödeme yapabilirsiniz.

Alışverişinizi, TR Karekod üretebilen gerek Bankamız gerek diğer banka işyerlerinde POS üzerinde oluşturulacak Karekod’u Maximum Mobil  veya İşCep’ ten okutarak kolayca tamamlayabilirsiniz.

POS'ta TR Karekod ile Ödeme Nasıl Yapılır?

• Alışveriş yapılan mağazada QR ile ödeme yapmak istediğinizi belirttikten sonra Maximum Mobil uygulaması +13 menüsü içerisinden, İşCep ana menüden Karekod İşlemleri’ni seçerek açılan kameraya POS cihazında oluşan karekodu okutabilirsiniz.

• Ardından, ödeme yapmak istediğiniz kredi kartı, Bankamatik veya MaxiPara kartınızı seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Maximum Mobil ile Öde uygulaması ile elektronik ticaret alışverişlerinizde kart bilgilerinizi paylaşmadan kolay bir şekilde ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Maximum Mobil ile öde nasıl kullanılır?

Bu ödeme yöntemini kullanabilmek için alışveriş yaptığınız internet sitesinde / mobil uygulamada sepetinizi oluşturduktan sonra ödeme seçeneklerinin yer aldığı sayfada  Maximum Mobil ile Öde’yi seçmeniz gerekir. Seçim sonrasında açılan ekranda Bankamız sistemine kayıtlı cep telefonu numaranızı girmelisiniz.

Cep numaranızı girmenizin ardından Maximum Mobil uygulaması yüklü cihazınıza bildirim gönderilir. Bu noktada;

• Gelecek bildirime tıkladıktan sonra eğer Maximum Mobil uygulamasında login (şifre ile giriş yapmış)  durumda iseniz kart seçim ekranına yönlendirilir; ödeme yapmak istediğiniz kartı seçer ve ödemeyi kolayca tamamlayabilirsiniz. Bildirime tıkladığınızda eğer Maximum Mobil’e login değilseniz öncesinde login ekranına ve  sonrasında kart seçimine yönlendirilirsiniz.

• Maximum Mobil uygulaması yüklü cihazınıza bildirim gelmediği ya da gelen bildirime tıklamadığınız durumlarda telefonunuzdan Maximum Mobil’e login olarak  +13 menüsünden “Ödeme Onayı” menüsüne giderek bu menü altından işleminizi seçerek ödeme işleminizi tamamlama imkanı da bulunmaktadır.

İnternet alışverişlerinizde fiziki kartınızın arkasında yazan Güvenlik Kodu’nu(CVV2) kullanmak yerine Maximum Mobil içerisinden Dinamik Güvenlik Kodu oluşturarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede, her alışverişinizde ayrı bir Dinamik Güvenlik Kodu oluşturarak kartınızın arka yüzünde yazan Güvenlik Kodu’nu alışveriş siteleri ile paylaşmak zorunda kalmazsınız.

Dinamik güvenlik kodu nasıl oluşturulur?

Maximum Mobil içerisinden kartlarım menüsüne girerek, Dinamik Güvenlik Kodu oluşturmak istediğiniz kartınızı seçip kart bilgilerinizi görüntülediğiniz ekranda Dinamik Güvenlik Kodu barını aktifleştirerek 5 dakika boyunca geçerli olacak güvenlik kodunuzu oluşturabilir, alışveriş işlemlerinizi bu güvenlik kodunu kullanarak tamamlayabilirsiniz. 

Uygulamanın genel özellikleri şu şekildedir:

•Maximum Mobil uygulamasında listelenen tüm T. İş Bankası bireysel kartlarınız ile Dinamik Güvenlik Kodu hizmetinden faydalanabilirsiniz.

•Dinamik Güvenlik Kodu üretildiğinde 5dk süre ile geçerlidir. Bu süre içerisinde internet alışverişinizde kartın üzerindeki Güvenlik Kodu(CVV2) geçersiz olacağından işlemleriniz Dinamik Güvenlik Kodu ile yapılabilir olacaktır.

•5 dakikalık süre dolduğunda fiziki kartınızın arkasında yer alan Güvenlik Kodu(CVV) ile işlem yapılabilecektir.

•Peş peşe Dinamik Güvenlik Kodu üretebilirsiniz, ancak en son ürettiğiniz kod geçerli olacaktır.​​​​

Maximum Kart'a Başvurun