A

 • Asgari Tutar

  Son ödeme tarihine kadar ödemeniz gereken asgari tutarı gösterir. Bu tutar, varsa geçen dönem ödemekte geciktiğiniz borçlarınızı da içermektedir. Türkiye şubelerine ait Bireysel ve Tacir Olmayan Tüzel Kredi Kartları için %20 olarak uygulanmakta olan kredi kartı asgari ödeme oranı, 10.06.2022 tarihinden itibaren; limiti 25.000 TL’ye kadar olan kartlar için %20, limiti 25.000 TL ve üzeri olan kartlar için %40 olarak değiştirilmiştir.KKTC Banka Kartları ve Kredi Kartları Yasası altında yapılan Tüzük değişikliği ile birlikte ise KKTC şubelerine ait Bireysel Kredi Kartları için ise asgari ödeme oranı %20 olarak uygulanacaktır.

C

 • CHIP & PIN

  Chip&PIN, kredi kartı kopyalama ve kayıp/çalıntı risklerini büyük ölçüde azaltan ödeme yöntemidir. Bu yöntemde kredi kartının üzerindeki çip, kartın kopyalanma riskini azaltır. 4 rakamlı şifre (PIN) ise, kartın kaybolması veya çalınması durumunda, başkaları tarafından kullanılmasını büyük ölçüde engeller. Çipli Maximum Kart'ınızla yapacağınız tüm alışverişlerde, ödemenizi onaylatmak için şifrenizi kullanmak istiyorsanız, öncelikle şifrenizi aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

F

 • Faiz Oranları

  Nakit çekme ve talih oyunları işlemlerinden oluşan bakiyenin tamamına günlük olarak işlemlerin Bankamız kayıtlarına geçtiği günden itibaren hesap özetinde gösterilen Nakit Çekme Faiz Oranı üzerinden faiz uygulanmaktadır. Bankamız ve diğer bankalardan yaptığınız nakit çekme işlemleri karşılığında ayrıca nakit çekme komisyonu tahakkuk ettirilmektedir. Hesap özeti borcunun tamamını son ödeme tarihine kadar ödemeniz durumunda alışveriş borcunuza faiz tahakkuk ettirilmemektedir. Son ödeme tarihine kadar asgari tutarın üzerinde ya da asgari tutara eşit ancak toplam tutardan az ödeme yapılması durumunda; son ödeme tarihindeki kalan “hesap özeti alışveriş borcuna” hesap kesim tarihinden itibaren akdi faiz hesaplanmaktadır. Hesap Özeti Toplam Borcunun tamamının son ödeme tarihine kadar ödenmemesi ya da asgari tutarın altında bir ödeme yapılması durumunda ise, hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında, son ödeme tarihindeki kalan hesap özeti borcu üzerinden akdi faiz, son ödeme tarihinden sonra ise “geciken (ödenmemiş) asgari tutar” üzerinden “gecikme faizi”, kalan “hesap özeti borcu” üzerinden de akdi faiz tahakkuk ettirilmektedir. Hesap özetinizde bildirilen faiz tutarı, hesap kesim tarihi itibariyle olup, bu tarihten sonrası için hesaplanacak faiz tutarı bir sonraki hesap özetiniz ile bildirilecektir. Nakit Çekme ve Alışveriş Faiz Oranına bu oran üzerinden hesaplanan Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi ile Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ilave edilmektedir.

G

 • Geri Ödeme Talimatı

  Maximum Kart’ınızın TL hesap özeti borçları için vadesiz hesabınızdan isterseniz asgari ödeme tutarı, isterseniz toplam dönem borcu için otomatik geri ödeme talimatı vererek takip etmekten kurtulabilirsiniz. Son ödeme tarihinde vadesiz hesabınızda yeterli bakiye bulunmaması halinde ve SOS (Sınırsız Otomatik Servis) talimatınız var ise yatırım hesabınızdaki Likit Fonlarınız bozularak kredi kartı ödeme talimatınız gerçekleştirilecektir. Geri ödeme talimatınızı Şubelerimiz, İnternet Şubemiz ve Telefon Şubemiz kanalıyla tanımlatabilirsiniz.

H

 • Hesap Kesim Tarihi

  Hesap özetinizin düzenlendiği tarihi gösterir. Bu tarih, her ay için aynı gün olarak belirlenmektedir.
Maximum Kart'a Başvurun