-
 • Maximum Kart

  İhracatçı Kart

  Hem alışverişlerinizden, hem de ihracat işlemlerinizden MaxiPuan kazanmak İhracatçı Kart ile artık mümkün!

​İhracatçı Kart, sektörde bir “ilk”e imza atarak mal ihracatı yapan KOBİ’lerimize özel geliştirilmiş Maximum özellikli bir ticari kredi kartıdır.


 
İhracatçı Kartınız ile
 • hem kart ile yaptığınız alışverişlerden,
 • hem de Bankamız aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz mal ihracatlarınızdan 

 
MaxiPuan kazanabilir ve kazandığınız puanları alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
 • ​Dünya çapında Visa ve Mastercard logosu taşıyan tüm noktalarda ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz.
 • Türkiye çapında 400.000’i aşkın Maximum üye işyerinden yaptığınız alışverişlerden MaxiPuan kazanabilir ve kazandığınız puanları Maximum üye işyerlerinde kullanarak, Maximum dünyasının puan, taksit ve indirim avantajlarının tamamından yararlanabilirsiniz.
 • Bir yıl içinde Bankamız aracılığıyla 10 milyon USD'ye kadar ihracat gerçekleştirmişseniz ya da Bankamızdan hiç ihracat gerçekleştirmemiş olsanız dahi, ihracat işlemlerinizi Bankamıza yönlendirme arzusunda iseniz "İhracatçı Kart", 10 milyon USD ve üzerinde Bankamızdan ihracat gerçekleştirmişseniz ‘İhracatçı Kart Premium’ sahibi olabilirsiniz. Üstelik Bankamız aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz mal ihracat hacmi üzerinden %0,05 oranında MaxiPuan kazanırsınız. *
 • Üye'nin ihracat hacmi üzerinden MaxiPuan kazanabilmesi için kart ile ilgili ayda hesap özeti tutarından bağımsız olarak Bankaca belirlenen, İhracatçı Kart ile 150.000 TL, İhracatçı Kart Premium ile 250.000 TL tutarda harcama yapması gerekmekte olup, bu tutarın altında kalan harcamalarda karta ihracat işlemi için MaxiPuan yüklenmeyecektir.
 • İhracat işlemleri üzerinden verilecek MaxiPuan, İhracatçı Kart için aylık 1.000 MaxiPuan, İhracatçı Kart Premium için ise aylık 1.500 MaxiPuan tutarını aşmayacaktır.
 • MaxiPuan yüklemesinin yapılabilmesi için yükleme tarihinde ticari müşteri numaranız altında tanımlı açık ve kullanılabilir durumda en az bir adet İhracatçı Kartınızın bulunması gerekmektedir. MaxiPuan yüklemesi puan kullanım yetkisi bulunan en yüksek limitli İhracatçı Kartınıza yapılacaktır.
 • Bireysel kredi kartlarının taksit yapamadığı akaryakıt, gıda, ofis malzemeleri, cep telefonu harcamaları da dahil olmak üzere, ticari harcamalarınızı sektör ayrımı yapmaksızın anlaşmalı Maximum üye işyerlerinde taksitli olarak gerçekleştirebilirsiniz.​
 • Kartlarınıza belirli sektörlerde veya üye işyerinde kullanılacak şekilde özel sektör limiti tanımlayabilirsiniz.
 • Her ay sektörün önde gelen firmalarıyla düzenlenen kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.
 • Her kartınızın puan kullanım yetkisi ayrı ayrı yönetilebilir, çalışanlarınızın kullanımına verdiğiniz bazı kartlarınızın puan kullanmasına izin vermezken, seçtiğiniz kartlarınızın biriktirilen tüm puanı kullanmasına izin verebilirsiniz.
 • Her kartınız için farklı limitler belirleyebilir, kartlarınızın özellik ve yetkilerini farklılaştırabilirsiniz.
 • Yurtdışında yaptığınız harcamalarınızı o ülkeye ait para birimi cinsinden yapabilirsiniz. TL hesap özeti tercihinde bulunmanız durumunda harcamalarınız kartınıza TL olarak yansır ve borcunuzu TL olarak ödersiniz.EUR veya USD hesap özeti tercihinde bulunmanız durumunda yurtdışı alışverişleriniz, EUR veya USD para biriminden kartınıza yansır. EUR ve/veya USD hesap özeti için Şubenize başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi​
 • İhracatçı Kartınıza ilişkin bilgileri Ticari İnternet Şubemiz ve İşcep Ticari’den takip edebilir ve kredi kartı geri ödeme işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.
 • Alışveriş Sigortasından hiçbir ek ücret ödemeden yararlanabilirsiniz.

 
*Bankamız aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz aylık ihracat hacmi, ilgili ayın son iş günündeki Bankamız Gişe Döviz Alış Kuru üzerinden TL’ye çevrilerek bu tutarın %0,05’i oranında TL cinsinden MaxiPuan kazanırsınız.Örneğin ilgili ayda Bankamız aracılığıyla 50.000 USD ihracat işlemi gerçekleştiren “İhracatçı Kart” sahibi bir firma, ilgili ayın son günündeki Bankamız Gişe Döviz Alış Kuru’nun 30 TL olması durumunda 1.500.000 TL’lik ihracat tutarı üzerinden %0,05’i oranında; bir başka deyişle 750 TL MaxiPuan kazanacaktır. İhracat hacmi üzerinden MaxiPuan kazanmanız için kart ile ilgili ayda hesap özeti tutarından bağımsız olarak Bankaca belirlenen, İhracatçı Kart ile 150.000 TL, İhracatçı Kart Premium ile 250.000 TL tutarda harcama yapılması gerekmekte olup bu tutarın altında kalan harcamalarda karta ihracat işlemi için MaxiPuan yüklenmeyecektir.İhracat hacmi üzerinden verilecek MaxiPuan; “İhracatçı Kart” için aylık 1.000 TL’yi, “İhracatçı Kart Premium” için ise aylık 1.500 TL’yi geçemeyecektir. İhracat işlem hacmi üzerinden hesaplanacak olan MaxiPuanlar aylık olarak izleyen ay içinde TL cinsinden kartınıza yüklenecektir.

29 Şubat 2024 tarihine kadar geçerli uygulama; İhracat hacmi üzerinden MaxiPuan kazanmanız için kart ile ilgili ayda hesap özeti tutarından bağımsız olarak Bankaca belirlenen asgari aylık 5.000-TL veya yıl boyunca 60.000-TL tutarda harcama yapmanız gerekmekte olup, bu tutarın altında kalan harcamalarda karta ihracat işlemi için MaxiPuan yüklenmeyecektir.İhracat hacmi üzerinden verilecek MaxiPuan; “İhracatçı Kart” için yıllık 2.500 TL’yi, “İhracatçı Kart Premium” için ise yıllık 3.500 TL’yi geçemeyecektir. İhracat işlem hacmi üzerinden hesaplanacak olan MaxiPuanlar aylık olarak izleyen ay içinde TL cinsinden kartınıza yüklenecektir.Maximum İşyerim uygulamasını hemen yükleyin.

POS ve/veya Ticari Kart sahibi KOBİ'ler için İş Bankası'ndan Maximum İşyerim Uygulaması!

Bottom
Top