Ana SayfaSkip Navigation Links > Ticari Kartlar > İhracatçı Kart

İhracatçı Kart

İhracatçı Kart, sektörde bir “ilk”e imza atarak mal ihracatı yapan KOBİ’lerimize özel geliştirilmiş Maximum özellikli bir ticari kredi kartıdır.

 
İhracatçı Kartınız ile
• hem kart ile yaptığınız alışverişlerden,
• hem de Bankamız aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz mal ihracatlarınızdan 

 
MaxiPuan kazanabilir ve kazandığınız puanları alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

 
​• Dünya çapında Visa ve Mastercard logosu taşıyan tüm noktalarda ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz.
• Türkiye çapında 300.000’i aşkın Maximum üye işyerinden yaptığınız alışverişlerden MaxiPuan kazanabilir ve kazandığınız puanları Maximum üye işyerlerinde kullanarak, Maximum dünyasının puan, taksit ve indirim avantajlarının tamamından yararlanabilirsiniz.
• Bir yıl içinde Bankamız aracılığıyla 1 milyon USD'ye kadar ihracat gerçekleştirmişseniz ya da Bankamızdan hiç ihracat gerçekleştirmemiş olsanız dahi, ihracat işlemlerinizi Bankamıza yönlendirme arzusunda iseniz "İhracatçı Kart", 1 milyon USD ve üzerinde Bankamızdan ihracat gerçekleştirmişseniz ‘İhracatçı Kart Premium’ sahibi olabilirsiniz. Üstelik Bankamız aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz mal ihracat hacmi üzerinden %0,05 oranında MaxiPuan kazanırsınız. *
• MaxiPuan yüklemesinin yapılabilmesi için yükleme tarihinde ticari müşteri numaranız altında tanımlı açık ve kullanılabilir durumda en az bir adet İhracatçı Kartınızın bulunması gerekmektedir. MaxiPuan yüklemesi puan kullanım yetkisi bulunan en yüksek limitli İhracatçı Kartınıza yapılacaktır.
• Bireysel kredi kartlarının taksit yapamadığı akaryakıt, gıda, ofis malzemeleri, cep telefonu harcamaları da dahil olmak üzere tüm sektörlerdeki ticari harcamalarınızı anlaşmalı Maximum üye işyerlerinde 9 aya varan taksit avantajıyla gerçekleştirebilirsiniz.
• Kartlarınıza belirli sektörlerde veya üye işyerinde kullanılacak şekilde özel sektör limiti tanımlayabilirsiniz.
• Her ay sektörün önde gelen firmalarıyla düzenlenen kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.
• Her kartınızın puan kullanım yetkisi ayrı ayrı yönetilebilir, çalışanlarınızın kullanımına verdiğiniz bazı kartlarınızın puan kullanmasına izin vermezken, seçtiğiniz kartlarınızın biriktirilen tüm puanı kullanmasına izin verebilirsiniz.
• Her kartınız için farklı limitler belirleyebilir, kartlarınızın özellik ve yetkilerini farklılaştırabilirsiniz.
• Yurtdışında yaptığınız harcamalarınızı o ülkeye ait para birimi cinsinden yapabilirsiniz. Harcamalarınız kartınıza TL olarak yansır ve borcunuzu TL olarak ödersiniz.
• İhracatçı Kartınıza ilişkin bilgileri Ticari İnternet Şubemiz ve İşcep Ticari’den takip edebilir ve kredi kartı geri ödeme işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.
• Kaybolma ve Çalınma Sigortası, Sahte Kredi Kartı Düzenlenmesi Sigortası ve Alışveriş Sigortasından hiçbir ek ücret ödemeden yararlanabilirsiniz.
• Kanyon Alışveriş Merkezi'nde Vale Parking hizmetinden hafta içi %50 indirim ile hafta sonları ise bedava yararlanabilirsiniz.

 
*Bankamız aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz aylık ihracat hacmi, ilgili ayın son iş günündeki Bankamız Gişe Döviz Alış Kuru üzerinden TL’ye çevrilerek bu tutarın %0,05’i oranında TL cinsinden MaxiPuan kazanırsınız. Örneğin ilgili ayda Bankamız aracılığıyla 100.000 USD ihracat işlemi gerçekleştiren “İhracatçı Kart” sahibi bir firma, ilgili ayın son günündeki Bankamız Gişe Döviz Alış Kuru’nun 3 TL olması durumunda 300.000 TL’lik ihracat tutarı üzerinden  %0,05’i oranında; bir başka deyişle 150 TL MaxiPuan kazanacaktır. İhracat hacmi üzerinden MaxiPuan kazanmanız için ilgili ayda İhracatçı Kart ile asgari 1.000 TL'lik alışveriş işlemi yapmış olmanız gerekmekte olup, ihracat hacmi üzerinden verilecek MaxiPuan; “İhracatçı Kart” için aylık 150 TL’yi, “İhracatçı Kart Premium” için ise 250 TL’yi geçemeyecektir. İhracat işlem hacmi üzerinden hesaplanacak olan MaxiPuanlar aylık olarak izleyen ay içinde TL cinsinden kartınıza yüklenecektir.
 

 
Hesap Özeti Ödeme Para Birimi TL
Son Ödeme Tarihi Aralığı 10 gün
Asgari Ödeme Oranı 20%
Kart Ücreti 115 TL
Alışveriş Faiz Oranı 2,25%
Gecikme Faiz Oranı 2,75%
Limit Aşım Faizi 2,25%
Taksitli Nakit Avans/Nakit Avans Faizi 2,25%
Taksitli Nakit Avans/Nakit Avans Ücreti İşlem tutarının %3,5'i+7,5 TL
Vadelendirme/Taksitlendirme/Erteleme Faiz Oranı 2,25%
Vadelendirme/Taksitlendirme/Erteleme Ücreti İşlem tutarının % 0,50'si+5 TL
​SGK Tahsilat Ücreti (BSMV Dahil) ​Asgari 1,50 TL olmak üzere işlem tutarının %2,00'si


* Yukarıda yer alan SGK tahsilat ücreti ve kart ücreti BSMV dahil tutar olup, diğer faiz oranları ve ücretlere BSMV ve KKDF hariç tutarlardır. 

**KKTC’de farklı faiz oranları ve ücretler uygulanmaktadır.

***Diğer faiz oranları ve ücret bilgileri​​​​

Maximum Kart'a Başvurun