Linkle Tahsilat Nedir?

Başta Posta/telefon ile satış (Mail Order/Telefon Order),alanlarında faaliyet gösteren müşterilerimiz olmak üzere, B2B ve yurtdışı satış yapan işyerlerinin, sosyal medya ve çağrı merkezi üzerinden satış yapan firmaların ve POS cihazı kullanmayı tercih etmeyen işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen Linkle Tahsilat hizmeti sayesinde işyerlerimiz, yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerine SMS, elektronik posta veya diğer iletişim uygulamaları yoluyla gönderecekleri bir link (URL) aracılığı ile tahsilat yapma olanağı bulamaktadır.


• Linkle Tahsilat’ı Nasıl Kullanabilirim?

Söz konusu yeni ödeme sistemine Maximum İşyerim uygulaması üzerinden ulaşılabilmektedir. Bu yöntem ile ödeme kabul etmek isteyen müşterilerimizin Maximum İşyerim uygulamasını Apple Uygulama Market (App Store) veya Android Uygulama Market (Android Store) üzerinden mobil cihazlarına indirmesi gerekmektedir.
Satıcı, Maximum İşyerim uygulaması üzerinden, bir ödeme sayfası bağlantısı (link) oluşturarak bunu müşterisine SMS ya da elektronik posta ile göndererek süreci başlatabilmekte, müşteri ise kendisine ulaşan linke tıklayarak önceden sipariş vermiş olduğu mal/hizmet bilgilerinin yer aldığı ödeme sayfasına ulaşmaktadır. Müşteri, bu sayfada ödeme anında “kart numarası”, “son kullanma tarihi” ve “güvenlik numarası (CVV)” bilgilerini girerek, ödeme sayfasında bulunan “Ödeme” butonuna tıklaması ve “3D Secure” şifresini girmesinin ardından ödeme işlemini tamamlamaktadır.
Satıcının müşterilerine göndereceği linkin aktivasyonu 1 gün olarak belirlenmiş olup, bu sürenin sonunda link müşteri tarafından kullanılamayacaktır. 


• Linkle Tahsilat için POS Sahibi Olmam Gerekir mi?

Mevcutta sanal POS sahibi olan tüm üye işyerlerimize Linkle Tahsilat uygulamasını kullanabilmektedir. Sanal POS sahibi olmayanlar taleplerini eticaret@isbank.com.tr adresi aracılığı ile veya en yakın İş Bankası Şubesine uğrayarak iletebilirler.

• Linkle Tahsilat üzerinden Hangi Kartlarla Ödeme Yapılabilir?

Linkle Tahsilat uygulamasında aşağıda yer verilen kartlar kabul edilmektedir:


• VISA, MasterCard, American Express, UnionPay, JCB, MIR ve Discover ve Diners Club logolu kredi ve banka kartları
• VISA Electron logolu banka (debit) kartları
• VISA VPAY logolu kartlar
• Mastercard Maestro logolu banka (debit) kartları
• TROY logolu kredi ve banka (debit) kartları,
• Bankamız ve diğer bankalarca çıkartılan sanal kartlar

Maximum Business Kart’a Başvurun