“Maximum Mobil’in “Ödemeler” sekmesi altında yer alan “Dijital Kod Market” menüsünde listelenen dijital kodlar arasından seçim yaparak, uygulamaya tanımlı İş Bankası ve diğer banka kredi kartları veya banka kartlarınız ile dijital kod ödemelerinizi kolayca ve güvenli olarak yapabilirsiniz. Eğlence Fabrikası satın alınan kodların tanımlı SMS ve elektronik posta adreslerinize gönderilmesini sağlayacaktır.


Ödemesini gerçekleştirebileceğiniz kod ve üyeliklere aşağıda yer verilmektedir.

 

• Netflix kodu
• App Store & iTunes kodları
• GooglePlay kodları
• Steam Cüzdan Kodu
• xBox GamePass
• xBox Live
• Fifa 19
• Da Vinci Kids üyeliği
• PUBG Razor Gold
• League of Legends - Riot Points
• Zula


Maximum Mobil/Dijital Kod Market üzerinden alınan dijital kodlar EF Digital Kod Hizmetleri Anonim Şirketi tarafından sağlanmaktadır. T. İş Bankası A.Ş., Maximum Mobil üzerinden üçüncü şahıs firmalara ait mal/hizmetlerin, lisansı kendilerine ya da üçüncü kişilere ait uygulamaların satışı nedeniyle, tarafınız ile satıcı/sağlayıcı firma arasında gerçekleştirilen işlemlerin ve kurulan satış sözleşmesi ya da kullanıcı sözleşmesinin tarafı değildir. Dijital kodların satışı, kullanımı ve diğer tüm hususlarda sağlayıcı/satıcı Eğlence Fabrikası sorumludur ve Eğlence Fabrikası ile aranızda kurulacak hüküm ve koşullara tabidir. Maximum Mobil üzerinden satın alacağınız dijital kodların satış tutarı Eğlence Fabrikası tarafından fatura edilecek olup, söz konusu satış işlemi kapsamında her türlü sorularınızı codes@eglencefabrikasi.com adresine yönlendirebilirsiniz. Alınan dijital kodlar kanunen gerekli olduğu haller dışında iade edilemez, satılamaz, nakde çevrilemez, takas edilemez. Dijital kodlar Türkiye'de ikamet eden 13 yaş veya üstü kullanıcılar için ve yalnızca ait oldukları platformlarda geçerlidir. Dijital kodların kullanımı için platform üyeliği, bilgisayar donanımı ve internet gereksinimlerin kullanıcı tarafından sağlanması gerekmektedir.

​Maximum Mobil ile Android 5.0 ve üzeri işletim sistemine sahip ve NFC (Yakın Alan İletişimi)  uyumlu cep telefonunuzu kullanarak kredi kartınız yanınızda olmasa bile temassız ödeme yapabilirsiniz.
 
Mobil Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?
Maximum Mobil uygulaması üzerinden İş Bankası kartınızın Mobil Temassız özelliğini aktifleştirerek, Android 5.0 ve üzeri işletim sistemli NFC özelliğine sahip cep telefonlarınız ile temassız okuyucu özelliğine sahip tüm POS cihazlarınızda temassız alışveriş yapabilirsiniz.

Mobil temassız kartınızın telefonunuza anında yüklenmesi ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 500 TL altındaki mobil temassız alışverişlerinizi şifresiz olarak, 500 TL ve üzerindeki mobil temassız alışverişlerinizi ise POS cihazı üzerinden mobil temassız özelliği kazandırdığınız kartınızın kart şifresinizi girerek tamamlayabilirsiniz.

Mobil temassız özelliğini bir kez aktifleştirdikten sonra her işlem için Maximum Mobil uygulamasını tekrar açmaya gerek olmadan temassız ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aktif bir internet bağlantınız bulunmasa dahi Bankamızın belirlediği adet ve tutarda mobil temassız işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem adet sınırını doldurmanız durumunda yeni haklarınızın yüklenmesi için aktif bir internet bağlantınızın bulunması gerekmektedir.

Güvenliğiniz için cep telefonunuz aracılığıyla yaptığınız temassız işlemlerde POS slibi üzerinde Bankamız tarafından oluşturulan dijital kart numaranızın son dört hanesi yer alacaktır. Mobil temassız işlemlerinizi fiziki kartınız üzerinde izleyebilirsiniz.

Mobil temassız özelliğini aktifleştirmeniz sırasında kredi kartları için mobil temassız kartınız ile kullanacağınız aylık mobil temassız limitinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu limit kapsamında işlem gerçekleştirebilirsiniz. Maximum Mobil üzerinden belirlemiş olduğunuz aylık mobil temassız limitine ulaştığınızda mobil temassız limitinizibağlı olduğu fiziki kartın limitini ve/veya mobil temassız özelliği için Bankamız tarafından belirlenen üst sınırı aşmayacak şekilde revize edebilir ya da kart borcunuzu ödeyerek limit boşluğu oluşturabilirsiniz.

Bankamatik kartlarınıza da Mobil temassız özelliği ekleyebilirsiniz. Bankamatik kartlarınıza Mobil temassız özelliği eklediğinizde günlük işlem limitiniz 500 TL olarak belirlenmektedir.

Mobil temassız özelliği ile gerçekleştireceğiniz işlemler fiziki kartınız üzerinden izlenmektedir. Borç ödeme işlemini yine ilgili fiziki kartınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Dilediğiniz takdirde kartınızın mobil temassız özelliğini kapatabilirsiniz.

Maximum Mobil uygulaması üzerinden kartınızın mobil temassız özelliğini aktifleştirebilmeniz için aktif bir internet bağlantınızın olması gerekmektedir.

* Aidatsız kartlara mobil temassız özelliği bulunmamaktadır.


İş Bankası’ndan POS'ta QR Kod ile Ödeme Yöntemi

Alışverişlerinizde POS üzerinde oluşturulacak QR Kod’u Maximum Mobil ile okutarak hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

Fiziki POS'ta QR Kod ile Ödeme Nasıl Yapılır?

• Maximum Mobil uygulamasını telefonunuza indirin.
• Alışveriş yapılan mağazada QR ile ödeme yapmak istediğinizi belirttikten sonra Maximum Mobil uygulaması Ödemeler sekmesinden QR ile Ödeme’yi seçerek QR kod okuyucuyu açıp POS cihazında oluşan QR kodu okutabilirsiniz.
• Ardından,ödeme yapmak istediğiniz kartınızı Maximum Mobil üzerinden seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

 
Üye İşyerleri Fiziki POS Cihazında QR ile Ödeme İşlemlerini Nasıl Yapar?Maximum Mobil’den İş Kültür’de QR kod ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Maximum Mobil’den İş Kültür’de belirlenen ürünlerin QR kodlarını okutarak alışveriş yapabilirsiniz. İş Kültür’ün ilgili QR kodunu Maximum Mobil uygulamasında Ödemeler > QR ile Ödeme menüsünde İş Kültür’ü seçtikten sonra açılan kameraya okutarak işleminizi başlatabilirsiniz. QR kod için tanımlı ürünün gönderilmesini istediğiniz adresinizi mevcut adresleriniz arasından seçebilir ya da yeni bir adres tanımlayabilirsiniz. Adres ve gönderim tercihlerinizi seçtikten sonra ödemeyi yapmak istediğiniz kartınızı seçerek ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Maximum Mobil’le fatura ödeme işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama üzerinden anlaşmalı kurumların faturalarını dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman kolay ve hızlıca ödeyebilirsiniz.

Kullanıcılar  fatura abone numarasını Maximum Mobil uygulamasına girerek veya kurum faturasında barkodla ödeme yapısı varsa faturada bulunan barkodu cihazın kamerasına okutarak fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilirler.

Maximum Mobil fatura ödeme fonksiyonu sayesinde kullanıcılar, bankamatik kartları, kredi kartları ve hatta diğer banka kartlarıyla Türkiye çapında 60’ın üzerinde anlaşmalı kurumda anında fatura ödeyebilir.

• Maximum mobil  ile yapılan fatura ödeme işlemleri hesap özetlerinde asıl kart işlemleri içerisinde yer almaktadır.
• İş Bankası müşterileri Maximum Mobil ile yapılan fatura ödeme işlemlerinden Maxipuan/Maximil kazanmaya devam etmektedir.
• Uygulama ile talimat verilmeden fatura ödemesi yapılabilmektedir. (Otomatik Ödeme Talimatı bulunan faturalar da ödenebilmektedir.)
• Maximum Mobil uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilecek fatura tahsilatı hizmeti üzerinden  tahsil edilen ücretlerin detayına http://www.isbank.com.tr/TR/fiyatlar-ve-oranlar/urun-ve-hizmet-ucretleri/Sayfalar/urun-ve-hizmet-ucretleri.aspx aracılığıyla erişebilirsiniz.
• Maxipara kartlar, Ticari Kredi Kartları, Vadematik kartlar, Bayi kartlar ve Sanal kartlar fatura ödeme fonksiyonunun dışında bırakılmıştır.


​Maximum Mobil ile Öde uygulaması ile Maximum Mobil kullanıcıları elektronik ticaret alışverişlerinde kart bilgisi paylaşmadan güvenli ve kolay bir ödeme yöntemi ile ödemelerini tamamlayabiliyor!

Maximum Mobil ile Öde yöntemini kullanabilmek için alışveriş yaptığınız internet sitesinde / mobil uygulamada sepetinizi oluşturduktan sonra ödeme seçeneklerinin yer aldığı sayfada  Maximum Mobil ile Öde’yi seçmeniz gerekir. Seçim sonrasında açılan ekranda Bankamız sistemine kayıtlı cep telefonu numaranızı girmelisiniz.

Bu aşamada Maximum Mobil uygulaması yüklü cihazınıza bildirim gönderilir. Bu noktada;

• Gelecek bildirime tıkladıktan sonra eğer Maximum Mobil uygulamasında login( şifre ile giriş yapmış)  durumda iseniz kart seçim ekranına yönlendirilir ve ödeme yapmak istediğiniz kartı seçer ve ödemeyi kolayca tamamlayabilirsiniz. Bildirime tıkladığınızda eğer Maximum Mobil’e login değilseniz öncesinde login ekranına ve  sonrasında kart seçimine yönlendirileceksiniz.
• Maximum Mobil uygulaması yüklü cihazınıza bildirim gelmediği ya da gelen bildirime tıklamadığınız durumlarda telefonundan Maximum Mobil’e login olarak  "Ödemeler" sekmesi altındaki “Anlık Ödemeler” menüsünden işleminizi seçerek ödeme işleminizi tamamlama imkanı da bulunmaktadır.

Yurt Dışı Çıkış Harcı

 

Bireysel özellikli Maximum Kartlar ile Maximum Mobil’de yer alan Ödemeler sekmesi altındaki “Yurt Dışı Çıkış Harcı Ödemesi” menüsünden yurt dışı çıkış harcı ödemesi yapılabilmektedir. Harç ödeme işlemini kişi kendisi adına veya bir başkası adına gerçekleştirebilmektedir.


Maximum Mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilen harç ödemesi anlık olarak Emniyet Genel Müdürlüğü’ne aktarılmakta olup, kontrol noktalarında bulunan ekranlarda ödeme bilgisi görüntülenebilmekte; ayrıca dekont ya da pul gösterilmesine gerek bulunmamaktadır. Bununla birlikte, talep edilmesi durumunda https://ivd.gib.gov.tr adresinden kullanıcı girişi gerçekleştirildikten sonra “Ödeme ve Borç İşlemleri - Yurt Dışı Çıkış Harcı Sorgulama" menüsü aracılığı ile tutarın EGM’ne aktarılma durumu sorgulanabilmektedir.


Harç ödemesi sırasında Bankamız sisteminde kayıtlı adres bilgisine göre en yakın vergi dairesi seçili olarak gelmekte olup, arzu edilmesi durumunda bu bilgi değiştirilebilecektir. Harcın iadesi, sadece işlemin gerçekleştirildiği vergi dairesine bizzat başvurup dilekçe verilmesi durumunda gerçekleştirilebilecektir.


Gerçekleştirilen ödemeye dair dekont bilgisine Maximum Mobil içerisinde Kartlarım>Harcamalarım>Uygulama Hareketlerim menüsünden işlem seçilerek ulaşılabilmektedir.
Yurt dışı çıkış harcı ödeme işlemi kart ekstresine işlemin gerçekleştirildiği vergi dairesinin ismi ile yansımaktadır. 

 

Diğer Harç Ödemeleri

 

Bireysel özellikli Maximum Kartlar ile Maximum Mobil’de yer alan Ödemeler sekmesi altındaki “Harç Ödemeleri” menüsünden;

  • Pasaport Harcı
  • Pasaport Değerli Kağıt bedeli
  • Yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı
  • Kimlik kartı satış bedeli
  • İkamet Tezkeresi Defter Satış Bedeli

ödemesi yapılabilmektedir. Harç ödeme işlemini kişi kendisi adına veya bir başkası adına gerçekleştirebilmektedir.


Harç ödemesi sırasında Bankamız sisteminde kayıtlı adres bilgisine göre en yakın vergi dairesi seçili olarak gelmekte olup, arzu edilmesi durumunda bu bilgi değiştirilebilmektedir.


Gerçekleştirilen ödemeye dair dekont bilgisine Maximum Mobil içerisinde Kartlarım>Harcamalarım>Uygulama Hareketlerim menüsünden işlem seçilerek ulaşılabilmektedir.


Pasaport Harcı, Pasaport Değerli Kağıt bedeli ve Kimlik kartı satış bedeli harçları için kullanıcılarımızın talep ettikleri belgenin geçerlilik süresine göre tutarı kendilerinin girmesi gerekmektedir.

İnternet alışverişlerinizde fiziki kartınızın arkasında yazan Güvenlik Kodu’nu(CVV2) kullanmak yerine; Maximum Mobil içerisinden,

Kart Ayarlarım > Kart İşlem Fonksiyonları > Dinamik Güvenlik Kodu (DGK) Üretme adımlarını izleyerek Dinamik Güvenlik Kodu üretebilir, ürettiğiniz Dinamik Güvenlik Kodu’nu kullanarak alışveriş işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu sayede, her alışverişinizde ayrı bir Dinamik Güvenlik Kodu oluşturarak kartınızın arka yüzünde yazan Güvenlik Kodu’nu alışveriş siteleri ile paylaşmak zorunda kalmazsınız.

Uygulamanın genel özellikleri:

• Maximum Mobil uygulamasında listelenen tüm T. İş Bankası bireysel kartlarınız ile Dinamik Güvenlik Kodu hizmetinden faydalanabilirsiniz.
• Dinamik Güvenlik Kodu üretildiğinde 5dk süre ile geçerlidir. Bu süre içerisinde internet alışverişinizde kartın üzerindeki Güvenlik Kodu(CVV2) geçersiz olacağından işlemleriniz Dinamik Güvenlik Kodu ile yapılabilir olacaktır.
• 5 dakikalık süre dolduğunda fiziki kartınızın arkasında yer alan Güvenlik Kodu(CVV) ile işlem yapılabilecektir.
• Peş peşe Dinamik Güvenlik Kodu üretebilirsiniz, ancak en son ürettiğiniz kod geçerli olacaktır.
• Uygulamaya ilişkin tanıtım videosuna buradan erişebilirsiniz.

İstanbulkart’ınız ile İstanbulkart’ı kabul eden anlaşmalı İş Bankası üye iş yerlerinde temassız olarak veya Maximum Mobil Gördüm aldım menüsü içerisinde yer alan seçili iş yerlerinden mobil temassız alışveriş yapabilirsiniz.

Maximum Mobil Gördüm Aldım menüsü içerisindeki seçili iş yerlerinde İstanbulkart’ınızla mobil temassız ödeme yapabilmeniz için Maximum Mobil uygulamasının en güncel sürümünün yüklenmiş olması ve telefonunuzun NFC uyumlu olması gerekmektedir.


Maximum Kart'a Başvurun