Ana SayfaSkip Navigation Links > Kartlar > İhracatçı Kart

İhracatçı Kart

İhracatçı Kart
Hem alışverişlerinizden, hem de ihracat işlemlerinizden MaxiPuan kazanmak İhracatçı Kart ile artık mümkün!


Sektörde bir “ilk”e imza atarak ihracatçılara özel Şirket Kredi Kartı’nı* KOBİ’lerin kullanımına sunuyoruz.

Bankamız aracılığıyla mal ihracatı gerçekleştiren KOBİ’lere özel olarak geliştirdiğimiz İHRACATÇI KART, Maximum Kart özelliğinde olduğundan Maximum dünyasının puan, taksit ve indirim avantajlarının tamamından yararlanma fırsatını da beraberinde getiriyor.

İhracatçı Kart’ı Kimler Kullanabilir?

Bir yıl içinde Bankamız aracılığıyla 1 milyon USD'ye kadar ihracat gerçekleştirmişseniz ya da Bankamızdan hiç ihracat gerçekleştirmemiş olsanız dahi, ihracat işlemlerinizi Bankamıza yönlendirme arzusunda iseniz Standart "İhracatçı Kart", 1 milyon USD ve üzerinde Bankamızdan ihracat gerçekleştirmişseniz ‘İhracatçı Kart Premium’ sahibi olabilir ve İhracatçı Kart ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

İhracatçı Kart ile

• hem kart ile yaptığınız alışverişlerden,
• hem de Bankamız aracılığıyla gerçekleştirdiğiniz ihracat işlemleri üzerinden

MaxiPuan kazanabilir** ve kazandığınız puanları alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

İhracat hacmi üzerinden MaxiPuan kazanmanız için ilgili ayda İhracatçı Kart ile asgari 1.000 TL'lik alışveriş işlemi yapmış olmanız gerekmekte olup, ihracat hacmi üzerinden verilecek MaxiPuan; standart “İhracatçı Kart” için aylık 150 TL’yi, “İhracatçı Kart Premium” için ise 250 TL’yi geçemeyecektir.

İhracat işlem hacmi üzerinden hesaplanacak olan MaxiPuanlar aylık olarak izleyen ay içinde TL cinsinden kartınıza yüklenecektir.***

İHRACATÇI KART’ın ayrıcalıklarından yararlanmak için size en yakın şubemize uğrayarak başvuru formunu doldurabilirsiniz.

* İHRACATÇI KART’a ait kart aidatı, akdi faiz, nakit çekim faizi, gecikme faizi ve gecikme komisyonu mevcut Şirket Kredi Kartı ile aynı özelliklere sahiptir.
** Bankamız aracılığıyla gerçekleştirilen  aylık ihracat hacmi, ilgili ayın son iş günündeki Bankamız Gişe Döviz Alış Kuru üzerinden TL’ye çevrilerek bu tutarın %0,05’i oranında TL cinsinden MaxiPuan verilecektir. Örneğin ilgili ayda Bankamız aracılığıyla 100.000 USD ihracat işlemi gerçekleştiren standart “İhracatçı Kart” sahibi bir firma, ilgili ayın son günündeki Bankamız Gişe Döviz Alış Kuru’nun 3 TL olması durumunda 300.000 TL’lik ihracat tutarı üzerinden  %0,05’i oranında; bir başka deyişle 150 TL MaxiPuan kazanacaktır.
*** MaxiPuan yüklemesinin yapılabilmesi için yükleme tarihinde firmanın ticari müşteri numarası altında tanımlı açık ve kullanılabilir durumda en az bir adet İHRACATÇI KART’ı bulunması gerekmektedir. MaxiPuan yüklemesi firmanın puan kullanım yetkisi bulunan en yüksek limitli kartına yapılacaktır.​İhracatçı Kart İlave Ayrıcalıkları:

• İhracatçı Kart’ını iş seyahati, konaklama, akaryakıt alımı gibi harcamalarınızın yanı sıra, ürün ve hizmet alımları da dahil  olmak üzere tüm şirket  ihtiyaçlarınız için hem yurtiçinde hem yurtdışında Visa veya Mastercard logosu taşıyan tüm noktalarda kullanabilir, üçyüz binden fazla • İhracatçı Kart’ını iş seyahati, konaklama, akaryakıt alımı gibi harcamalarınızın yanı sıra, ürün ve hizmet alımları da dahil  olmak üzere tüm şirket  ihtiyaçlarınız için hem yurtiçinde hem yurtdışında Visa veya Mastercard logosu taşıyan tüm noktalarda kullanabilir, üçyüz binden fazla Maximum üye işyerinde 12 aya varan taksit avantajından yararlanabilir, bu alışverişlerinizden MaxiPuan kazanabilirsiniz.
• Belirli sektörler veya üye işyerinde kullanılmak üzere her kart için farklı limitler belirleyebilir, kartlarınızın özellik ve yetkilerini farklılaştırabilirsiniz.
• Nakit çekim yetkisi verilen kartlarınızdan dünya çapında Visa veya Mastercard logolu ATM’lerden, 7/24 nakit avans çekebilirsiniz.
• Dilerseniz sadece % 20’lik asgari oranı ödeyerek kalan hesap özetinizi 1 ay sonraya erteleyebilirsiniz.
• Tedarikçinizden peşin alışveriş yaparak, uygun faiz oranları ile 12 aya kadar taksitlendirebilir, firmanıza uygun ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.
• Her bir peşin alışverişinizi 3 aya kadar vadelendirebilir, diğer bir deyişle peşin ödemelerinizi 3 aya kadar öteleyebilirsiniz.*
• Nakit ihtiyaçlarınızın arttığı dönenmlerde; Taksitli Nakit Avans özelliğini kullanarak 12 aya varan vadeler ile nakit ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz.
• E-Ticaret sitelerinden yapacağınız harcamalarda 3D Secure veya BKM Express ile güvenli alışveriş yapabilirsiniz.
• Kart bazında icmal ve ekstrelerin yanı sıra, departman bazında harcama raporu, genel rapor ya da limit raporu gibi raporlara ulaşarak harcamalarınızı kolayca takip edebilirsiniz.
• Kredi Kartı kullanımınıza ilişkin bilgileri Ticari İnternet Şubemiz aracılığı ile izleyebilir ve kredi kartı geri ödeme işlemi yapabilirsiniz.
• Yurtdışında yaptığınız harcamalarınızı o ülkeye ait para birimi cinsinden yapabilirsiniz. Harcamalarınız kartınıza TL olarak yansır ve borcunuzu TL olarak ödersiniz.
• Kaybolma ve Çalınma Sigortası, Sahte Kredi Kartı Düzenlenmesi Sigortası ve Alışveriş Sigortasından hiçbir ek ücret ödemeden yararlanabilirsiniz.
• Her ay sektörün önde gelen firmalarıyla düzenlenen firma bazında ya da genel kampanya fırsatlarından yararlanabilir, Maximum kampanyalarımıza www.isbank.com.tr üzerinden kampanyalar sayfasından ulaşabilirsiniz.
• Her yıl 1 ay süreyle T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerini ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
• Ankara Esenboğa Havalimanı'nda vale noktasına bırakılan araçlar için, 3 saat ve üzerindeki, 7 günü aşmayan kapalı otopark kullanımlarında %50 indirimli ödeme ve vale hizmetinden 20 TL yerine 15 TL ödeyerek faydalanabilirsiniz.
• Kanyon Alışveriş Merkezi'nde Vale Parking hizmetinden hafta içi %50 indirim ile hafta sonları ise bedava yararlanabilirsiniz.

 

* Peşin alışverişlerinizi taksitlendirme veya vadelendirme işlemlerinizi alışveriş işlemleriniz sonrasında, kart kullanıcılarınızın Bireysel İnternet Şubeleri, firmanızın Ticari İnternet Şubesi veya Şubelerimiz aracılığıyla başvurarak gerçekleştirebilirsiniz.

Maximum Kart'a Başvurun