Ana SayfaSkip Navigation Links > Kampanyalar > Kampanya Ayrıntıları

Maximum Kart’ınız şimdi Müzekart!

01.05.2018 - 30.06.2018

​Şimdi Maximum Kart’ınızla Müzekart ile giriş yapılan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerini 1 ay boyunca ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.
 
Türkiye'de ilk kez yalnızca Maximum Kart’ınızın sahip olduğu Müzekart özelliği ile 30.06.2018 tarihine kadar, 1 ay süreyle listesi dosim.kulturturizm.gov.tr adresinde yer alan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 300'ü aşkın müze ve ören yerini ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Maximum Kart’ınızı müze veya ören yerinde ilk kullandığınız tarihte ücretsiz giriş süreciniz başlayacak ve bu günden başlamak üzere 30. günün sonunda sona erecektir. Maximum Kart’a kazandırılan Müzekart özelliği 30.06.2018 tarihine kadar geçerlidir.
 
Ücretsiz giriş için turnikeli geçiş sistemine dahil olan noktalarda Maximum Kart’ınızı turnikelerde okutmanız, turnike bulunmayan müze ve ören yerlerinde ise POS cihazlarından kartınızı okutmanız yeterli olacaktır.
 
Uygulama Koşulları:
 
1. Maximum Kart’ın taşıyacağı Müzekart özelliği, 30.06.2018 tarihine kadar geçerli olup, 1 aylık süre ile sınırlıdır. 1 aylık süre; Maximum Kart sahibinin kredi kartını anlaşma kapsamındaki müze veya ören yerinde ilgili dönem içinde ilk olarak kullandığı ve ücretsiz giriş yaptığı gün başlayacak ve bu günden başlamak üzere 30. günün sonunda sona erecektir. Maximum Kart’a kazandırılan Müzekart özelliği 30.06.2018 tarihine kadar geçerlidir.
2. Bir aylık ücretsiz giriş hakkı dönem sonunda (30 Haziran 2018) sona erecek olup; ilk giriş tarihinin Haziran ayı ortalarında olması halinde dahi kartın Müzekart özelliği 30 Haziran 2018 tarihinde sonlanacaktır. Örn; 20 Haziran 2018 tarihinde Maximum Kart’ı ile ilk kez bir müzeye ücretsiz giriş yapan müşterimizin ilgili kredi kartının Müzekart özelliği 30 Haziran 2018 tarihinde sona erecektir.
3. Bir aylık süre zarfında aynı müze ve ören yeri azami iki kez ücretsiz ziyaret edilebilecektir.
4. Uygulamaya ziyaret tarihi itibariyle kullanıma açık, geçerli ve geri ödeme sorunu olmayan Maximum Kartlar, ek kartlar ve Şirket Kredi Kartları dahil olup; Maximum Aidatsız Kartlar, İş'te Üniversiteli Aidatsız Kartlar, Bankamatik Kartları, ön ödemeli kartlar ve Ziraat Bankası Maximum kredi kartları dahil değildir.
5. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, müze ve ören yeri girişlerinde Maximum Kart sahiplerinin kimlik bilgileri ile kart bilgilerinin uyuşup uyuşmadığını kontrol etmeye, kimlik bilgileri ve kart bilgileri uyuşmayan ziyaretçilerin müze ve ören yerine girişlerine izin vermemeye yetkilidir.
6. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Müzekart kullanım koşullarında yapılacak değişiklikler Maximum Kart sahipleri için de geçerli olacaktır.
7. Maximum Kart’ın Müzekart özelliği, mevcut Müzekart uygulamasında olduğu gibi Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi’nde, Aya İrini Anıt Müzesi’nde, Efes Ören Yeri içerisinde bulunan Yamaçevler’de ve Göreme Açık Hava Müzesi’nde bulunan Karanlık Kilise gibi, taşıma kapasitesi düşük olan ve aşırı ziyaretçi yüklenmesi sonucunda tarihi dokusunun muhafaza edilemeyeceği düşünülen yerlerde geçerli değildir.
8. Maximum Kart’ın Müzekart özelliğinin, kart sahiplerince usulsüz kullanıldığı ve/veya kullanımına izin verildiğinin tespit edilmesi halinde Banka tarafından ilgili kredi kartının Müzekart özelliğinin iptal edilmesi hakkı saklıdır.
9. Müze ve ören yerlerinden bir ya da bir kaçının bakım, onarım, restorasyon gibi gerekçelerle geçici olarak ziyarete kapanması durumunda, Müzekart özelliğinin geçerli olduğu dönem bu durumdan etkilenmez.
10. T. İş Bankası A.Ş. ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, söz konusu uygulamanın içeriğinde ve geçerlilik süresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Maximum Kart'a Başvurun